Dr hab. inż. Agata Dudek

prof. nadzw. PCz

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, Politechnika Częstochowska

Dr hab. inż. Agata Dudek, profesor Politechniki Częstochowskiej, obecnie pełni funkcje Dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Aktywnie wspiera rozwój dyscypliny „inżynieria materiałowa”, pełniła i pełni szereg funkcji, m.in. jako członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, Sekretarz redakcji czasopisma Composites Theory and Practice, skarbnik Towarzystwa Materiałów Kompozytowych, przewodnicząca Rady Bibliotecznej Politechniki Częstochowskiej. Kierownik lub wykonawca wielu projektów badawczych krajowych oraz zagranicznych. Odbyła jedenastomiesięczny staż na Uniwersytecie Catalonia w Barcelonie, staż naukowo – badawczy w przemyśle oraz brała udział w licznych szkoleniach. Zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z inżynierią powierzchni oraz materiałami dedykowanymi medycynie. Dorobek naukowy obejmuje monografie, podręczniki i skrypty akademickie, jak również patenty. Opublikowała ponad 200 artykułów, w tym ponad 90 w czasopismach z listy JCR.