SYSTEM DO POMIARU POWIERZCHNIOWEGO SYGNAŁU MIOELEKTRYCZNEGO (EMG) | WIMiO - Politechnika Gdańska

SYSTEM DO POMIARU POWIERZCHNIOWEGO SYGNAŁU MIOELEKTRYCZNEGO (EMG)

Czterokanałowy system do pomiaru powierzchniowego sygnału mioelektrycznego, który się składa z urządzenia pomiarowego MYOTRACE 400 firmy NORAXON i oprogramowania MYORESEARCH XP Clinical Edition.

SYSTEM DO POMIARU POWIERZCHNIOWEGO SYGNAŁU MIOELEKTRYCZNEGO (EMG)

Przeznaczenie: do prac naukowo-badawczych

Zakres realizowanych prac naukowo-badawczych:
 - Realizacja projektu własnego (główny wykonawca – W.Wojnicz): N N501 315639; 3156/B/T02/ 2010/39; MNiSW; Modelowanie w biomechanice: dynamika kończyny górnej, kończyny dolnej oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa, 2010-2013 (Kierownik: Prof. dr hab. inż. E.Wittbrodt)
 - Współudział w realizacji projektu NCN OPUS 9 (konsultant – W.Wojnicz): OPUS 9, Nr 2015/17/B/ ST8/01700; NCN; Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny; Modelowanie, analiza kinematyczno-dynamiczna i symulacyjna prototypu egzoszkieletu do rehabilitacji osób z niepełnosprawnością ruchową kończyn dolnych, 2016-2018 (Kierownik: Prof. dr hab. inż. J. Awrejcewicz)
 - Współudział w realizacji projektu (wykonawca – W.Wojnicz): 3D-JAW (projekt finansowany z UE), Wojskowa Akademia Techniczna, Konrad Walerzak NZOZ Centrum Leczenia Wad Zgryzu, Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Kierownik: prof. dr hab. inż. Izabela Lubowiecka); Opracowanie trójwymiarowego modelu stawu skroniowo-żuchwowego w celu odwzorowania działania aparatu kostno-chrzęstno-więzadłowego dla efektywnej komercjalizacji wyników w protetyce, ortodoncji i chirurgii ortognatycznej , 2018 - do 2020
 - Realizacja projektu (W. Wojnicz, M. Chodnicki, M. Mazur, K. Forysiak): Projekt E-Pionier, Numer projektu: WG-POPC.03.03.00-00-0008/16-00. Przedmiot umowy: Spersonalizowane urządzenie do wspomagania funkcji kończyny górnej u osób z dystrofią mięśniową, 2018 – 2020.

Lokalizacja: budynek 40 (WIMiO), s. 109

Opiekun: dr hab. inż. Wiktoria Wojnicz

Uwagi dodatkowe:
 - obsługa systemu wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy (certyfikat – W. Wojnicz),
 - opis wg stanu na dzień 24.10.2021.