Wykład prof. Muk Chen Onga | WIMiO - Politechnika Gdańska

Wykład prof. Muk Chen Onga

22 Luty 2024 14:15

Serdecznie zapraszamy na wykład naszego gościa z uniwersytetu w Stavanger prof. Muk Chen Onga pt. "Advances in Floating Offshore Wind Turbines and Engineering Software Development". Wykład odbędzie się 22 lutego o godz. 14:15 w budynku nr 30, sali nr 119.

Muk Chen Ong jest profesorem technologii morskich i operacji morskich na Uniwersytecie w Stavanger (UiS) w Norwegii oraz członkiem Norweskiej Akademii Nauk Technologicznych (NTVA). Obecnie jest liderem Ocean Technology Innovation Cluster Stavanger (http://www.uis.no/otics). Jest również doradcą China Ocean Engineering, redaktorem stowarzyszonym Proceedings of the Institution of Civil Engineers: Maritime Engineering, a także członkiem rady redakcyjnej Ocean Engineering, Applied Ocean Research, Journal of Marine Science and Application, Journal of the Korean Society of Fisheries and Ocean Technology oraz Ocean Systems Engineering. Jego zainteresowania badawcze obejmują dynamiczną analizę morskich turbin wiatrowych, dynamiczną analizę morskich klatek na ryby, morskie operacje dźwigowe i instalacje, drgania wywołane przez wiry; obliczeniową dynamikę płynów z modelowaniem turbulencji, przepływy wokół struktur morskich i podmorskich; przepływ wewnętrzny w podmorskich systemach rurowych, transport osadów, szorowanie wokół struktur morskich, swobodny przepływ powierzchniowy i kinematykę fal, a także wychwytywanie, utylizację, składowanie i transport dwutlenku węgla.