Współpraca nauki i przemysłu: Konferencja – Konstelacja Szkół Naukowych w Inżynierii Mechanicznej | WIMiO - Politechnika Gdańska

Wydarzenia

25 - 27 Wrzesień 2024

Organizacja konferencji „Konstelacja Szkół Naukowych w Inżynierii Mechanicznej” ma na celu dalszy rozwój współpracy między czterema Szkołami oraz stworzenie forum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami, przedsiębiorcami i doktorantami z dziedziny inżynierii mechanicznej. Szkoła Naukowa Obróbki Ściernej oraz Szkoła Obróbki Skrawaniem od wielu lat wspierają rozwój społeczności naukowej, stanowiąc platformę współpracy między nauką a przemysłem. Wzrost zainteresowania technologiami przyrostowymi i hybrydowymi oraz wymagania Przemysłu 4.0 wskazały na potrzebę rozszerzenia działań tych Szkół na nowe obszary. W odpowiedzi na te wyzwania, w 2023 roku powołano dwie nowe Szkoły Naukowe: Szkołę Naukową Technologii Przyrostowych oraz Szkołę Naukową Automatyzacji Produkcji. Podczas konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem naukowców i przedsiębiorców.

Uczestniczące Szkoły Naukowe

W konferencji wezmą udział następujące Szkoły Naukowe:

XLVI Szkoła Naukowa Obróbki Ściernej (NSOŚ)
Funkcjonująca od 1973 roku, przewodniczący Komitetu Naukowego NSOŚ: prof. Wojciech Kacalak.

XVII Szkoła Obróbki Skrawaniem (SOS)
Funkcjonująca od 2000 roku, przewodniczący Komitetu Naukowego SOS: prof. Piotr Cichosz.

II Szkoła Naukowa Automatyzacji Produkcji (NSAP)
Funkcjonująca od 2023 roku, przewodniczący Komitetu Naukowego NSAP: prof. Mirosław Pajor.

II Szkoła Naukowa Technologii Przyrostowych (NSTP)
Funkcjonująca od 2023 roku, przewodniczący Komitetu Naukowego NSTP: dr hab. inż. Błażej Bałasz, prof. PK.

Koszty Udziału

Opłata konferencyjna wynosi 2 500 PLN dla uczestników oraz 1 300 PLN dla osób towarzyszących. W przypadku ogłoszenia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSzW) konkursu wspierającego organizację konferencji, np. Doskonała Nauka, i uzyskania dofinansowania, opłata zostanie obniżona.

Opłata konferencyjna obejmuje:

zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie,

udział w wydarzeniach towarzyszących,

materiały promocyjne,

wsparcie administracyjne dla uczestników,

publikację w monografii naukowej.

Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów publikacji artykułów w czasopismach. Lista czasopism specjalnych numerów (Special Issue) z punktacją ministerialną, w tym czasopism ocenianych na 100 i 140 punktów, zostanie opublikowana wkrótce.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju inżynierii mechanicznej oraz nawiązania wartościowych kontaktów między przedstawicielami świata nauki i przemysłu.