15 milionów złotych na nowe projekty inwestycyjne na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-22

15 milionów złotych na nowe projekty inwestycyjne na WIMiO

Studia 5.0, budowa laboratorium oraz przebudowa audytoriów i dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa rozpoczął w tym roku realizację trzech dużych projektów inwestycyjnych. Znacząco poprawią one jakość naszej infrastruktury, wyposażenie laboratoriów dydaktycznych oraz wzbogacą ofertę dydaktyczną wydziału.

Wnioski o dofinansowanie zostały złożone w 2023 roku i obecnie rozpoczyna się proces projektowania modyfikowanej infrastruktury, projektowania stanowisk dydaktycznych oraz szkolenia nauczycieli dydaktycznych biorących udział w modyfikacji programu studiów Energetyka II st. oraz tworzeniu nowego kierunku studiów II st. Energetyka Jądrowa.

Harmonogram prac:

Studia 5.0. programy studiów dla kluczowych branż krajowego przemysłu” (2024.01.01 – 2026.10.31)

kierownik projektu: dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. uczelni,  prorektor ds. kształcenia.

• Zadanie 2.1: „Modyfikacja programu studiów na kierunku Energetyka, II st.”, koordynator zadania: dr hab. inż. Jacek Kropiwnicki, prof. uczelni.
  • Zadanie 2.2: „Utworzenie nowego kierunku studiów Energetyka Jądrowa, II st.”, koordynator zadania: prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. nauki.

Budżet zadań realizowanych przez WIMiO: 3 249 627 zł.

Więcej o projekcie: https://pg.edu.pl/bps/realizowane-projekty/studia-50

„Budowa Laboratorium Systemów Konwersji Energii i Napędów” (2024-07-26 - 2026-12-31)

Kierownik projektu: dr hab. inż. Jacek Kropiwnicki, prof. uczelni.

Inwestycja polega na stworzeniu Laboratorium Systemów Konwersji Energii i Napędów w miejscu obecnego Laboratorium Silników Spalinowych i Sprężarek w hali 014A, w budynku nr 40. Hala laboratoryjna wymaga gruntownej przebudowy, przede w wszystkim w zakresie wzmocnienia podłogi, która będzie w stanie przenieść zwiększone obciążenia hamowni podwoziowej do badania pojazdów; usunięcia ścianek działowych w celu zwiększenia przestrzeni użytkowej oraz dostosowania pomieszczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji przewidziano również doposażenie laboratorium w nowe stanowiska dydaktyczne i instalacje.

Budżet projektu: 5 480 000 zł.

Przebudowa audytoriów i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych” (2024-12-07 - 2026-12-31)

kierownik projektu: dr hab. inż. Jacek Kropiwnicki, prof. uczelni.

Celem inwestycji jest zmodernizowanie sal wykładowych A-1 i A-2 w bud. nr 30, poprzez poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa dla studentów i nauczycieli akademickich, a także stworzenie przestrzeni w holu przed salami wykładowymi, która będzie sprzyjać zarówno lepszej integracji studentów, jak również umożliwi organizację wydarzeń skierowanych do studentów takich jak: targi pracy, konferencje studenckie i pokazy.

Budżet projektu: 6 640 000 zł.