Konferencja Baltic Windustry już w czwartek! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-09-06

Konferencja Baltic Windustry już w czwartek!

Za miesiąc międzynarodowa konferencja Baltic Windustry - zarejestruj się!
8 września na Politechnice Gdańskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja Baltic Windustry. To wydarzenie skierowane do przedstawicieli przemysłu i nauki, którzy prowadzą działania w zakresie inżynierii i innowacji. To również świetna okazja dla studentów, by poznali branżę offshore z nieco innej strony. Organizatorami konferencji są Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

– Konferencja Baltic Windustry ma na celu pokazanie korzyści ekonomicznych dla przedsiębiorstw z wdrożenia wyników prac badawczo-przemysłowych. Przedstawiciele polskich i zagranicznych firm przedstawią wartość dodaną z udziału w projektach B+R na konkretnych przykładach. Konferencja jest adresowana do przedstawicieli przemysłu i nauki prowadzących działania w obszarze inżynierii i innowacji. Wydarzenie to stanowi platformę stymulacji współpracy przemysłowo-badawczej w regionie Morza Bałtyckiego – mówi dr. hab. inż. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG.

Uczestnicy wydarzenia postarają się poszukać odpowiedzi na trzy pytania dotyczące badań przemysłowych:

Jak rozwiązać problem? (sesja badawcza)
Jak zarobić na tym pieniądze? (sesja przemysłowa)
Kto za to zapłaci? (sesja administracyjna)

Konferencja odbędzie w auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej i zostanie poprowadzona  w języku angielskim.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, czł. koresp. PAN oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego objęli wydarzenie patronatem honorowym.

Partnerami konferencji są: PGE Baltica oraz PKN Orlen.

Patroni medialni konferencji: balticwind.eu, CIRE.pl, Energetyka.plusEKOguru i Teraz Środowisko.

Program wydarzenia