Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odwiedził Politechnikę Gdańską. Czego dotyczyła wizyta studyjna? | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-07-16

Wizyta studyjna na WIMiO
Na zdjęciu: mgr inż. Wioletta Braun, kierownik dziekanatu Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej oraz i mgr Anna Mielczarek-Taica, kierownik dziekanatu Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Rozwiązania dotyczące obsługi studentów, planowanie zajęć dydaktycznych oraz prezentacja systemu Moja PG. Między innymi te tematy zostały poruszone podczas wizyty studyjnej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Wizyta została zorganizowana w ramach projektu pt. Niewidoczni, niebędący, niezbędni. Administracja uczelni na rzecz doskonałości naukowej”, realizowanego przez konsorcjum uczelni w składzie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika (lider), Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS.
Wydarzenie odbywało się w dniach 7-9 lipca 2021 r.

Nasi goście

Na naszym wydziale zagościły mgr Anna Mielczarek-Taica, kierownik dziekanatu Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz mgr Anna Krawczyk, zastępca kierownika dziekanatu, także z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych na UMK w Toruniu. Osobą goszczącą była mgr inż. Wioletta Braun, kierownik dziekanatu Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa na Politechnice Gdańskiej (członek Stowarzyszenia Forum Dziekanatów).

Wymiana doświadczeń i nie tylko

Wizyta studyjna była dobrą okazją do wymiany doświadczeń i poznania rozwiązań dotyczących obsługi studentów, a szczególnie posiadanych zasobów informatycznych. System Moja PG zaprezentowany podczas jednego ze spotkań zrobił na naszych gościach bardzo pozytywne wrażenie.

Ważną kwestią poruszaną podczas wizyty było również planowanie zajęć dydaktycznych w przyszłym semestrze w kontekście trwającej pandemii, obowiązujących limitów i zasobów lokalowych.

Poruszone zostały również tematy dotyczące procesu dyplomowania i płatności za studia.