Grupa badawcza LIVING LAB GUT zaprasza pracowników PG na szkolenie | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-14

Grupa badawcza LIVING LAB GUT zaprasza pracowników PG na szkolenie

Interdyscyplinarna grupa badawcza LIVING LAB GUT organizuje szkolenie dla pracowników Politechniki Gdańskiej pod tytułem “Near infrared spectroscopy and hyperspectral imaging for characterization of biological materials”. Szkolenie odbędzie się w dniach 18-22 października, a poprowadzi je dr hab. inż. Jakub Sandak, naukowiec, specjalista na skalę międzynarodową z  InnoRenew CoE (Słowenia).

Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt z dr. inż. Danielem Chuchałą (danchuch@pg.edu.pl). Liczba miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo w udziale mają członkowie Grupy LL GUT. Termin zgłoszeń upływa 1 października 2021 r. o godzinie 15:00.

O grupie

Grupa LIVING LAB GUT ma na celu zrzeszać pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej, którzy swoje działania badawcze skupiają na analizie drewna i materiałów drewnopochodnych oraz procesów ich obróbki i przetwarzania, czy też analizie naturalnych polimerów wchodzących w skład budowy drewna.

Członkowie grupy mogą realizować swoje działania badawcze we współpracy z naukowcami i przedstawicielami przemysłu zrzeszonymi w sieci badawczej Living Lab InnoRenew (LL IR), stworzonej przez Instytut Naukowy InnoRenew CoE, Izola, Słowenia (IR). Grupa LL GUT reprezentująca Politechnikę Gdańską w LL IR, funkcjonuje w sieci w ramach pakietu Golden Membership, co umożliwia korzystanie z szerokiej oferty InnoRenew CoE, jak na przykład wizyty szkoleniowo-badawcze w InnoRenew czy liczne szkolenia i warsztaty.

Szkolenie będzie realizowane na sprzęcie badawczym InnoRenew CoE. Pełny harmonogram pojawi się na początku października.

Interdyscyplinarna Grupa Badawcza LIVING LAB GUT (LL GUT) została powołana wraz z akceptacją JM Rektora Politechniki Gdańskiej projektu „Golden Membership w Living Lab InnoRenew” w ramach programu Hydrogenium Supporting Membership In International Networks (dawniej Joining Networks) ogłoszonego przez Zespół ds. Realizacji Projektu IDUB Politechniki Gdańskiej.