Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „(Nie)równość. Oblicza współczesnej Europy.'' | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-20

Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „(Nie)równość. Oblicza współczesnej Europy.''

konferencja
Interesuje Cię świat oraz jego analiza? Poruszają Cię problemy i nierówności, które obserwujesz? Dołącz do dyskusji i za darmo wysłuchaj wykładów badaczy(-ek) z całego świata. Weź udział w 2. Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. „(Nie)równość. Oblicza współczesnej Europy", która odbędzie się we Wrocławiu.  

Termin i miejsce: 19-21 listopada 2021 r. Konferencja będzie trwała trzy dni i zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej. Możesz wziąć udział w konferencji stacjonarnie (w pierwsze dwa dni konferencji tj. 19 i 20 listopada) w CSNE we Wrocławiu lub online (za pośrednictwem platformy ZOOM).

Tematyka konferencji jest bardzo szeroka, więc możesz wybrać temat blisko Twoim zainteresowaniom. W tym roku zagadnienia zostały podzielone na dwa bloki tematyczne:

1. Ścieżka badawcza:
- Badania nad nierównościami – metodologia, problemy badawcze i wyzwania operacjonalizacji
2. Ścieżka analityczna
- Nierówności między płciami: Gender Studies i perspektywy krytyczne
- Ekonomiczne i gospodarcze aspekty nierówności
- Technologiczne aspekty nierówności
- Unia Europejska i Europa: nierówności w zrzeszeniach ponadnarodowych oraz koncepcje peryferyjności państw
- Współczesne nierówności regionalne i mniejszościowe
- Niwelowanie nierówności
- Przyszłość nierówności i wyzwania idei “degrowth”

Jak się zgłosić?

Aby zostać słuchaczem konferencji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Dla prelegentów (uczestników czynnych) istnieje osobne wydarzenie z formularzem zgłoszeniowym. Osoby, które chcą wygłosić referat podczas konferencji, mogą się zgłaszać do 15 października.

Języki: 

Podobnie jak w pierwszej edycji, także podczas 2. MIKN sesje będą się odbywać w dwóch językach: zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

10 wyświetleń