Politechnika Gdańska straciła znakomitego pedagoga. Zmarł dr inż. Jan Kłopocki | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-14

Politechnika Gdańska straciła znakomitego pedagoga. Zmarł dr inż. Jan Kłopocki

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu do wieczności dr. inż. Jana Kłopockiego, emerytowanego nauczyciela akademickiego Wydziału Budowy Maszyn i Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Politechnika Gdańska straciła znakomitego pedagoga, naukowca i inżyniera, człowieka wysokiej kultury i szerokiej wiedzy, który pozostawił trwały ślad w rozwoju Politechniki i wydziału, między innymi jako prodziekan ds. ogólnych w latach 1993- 1996.

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego składają: Dziekan, Rada Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, pracownicy i studenci.

Pożegnanie odbędzie się 16 września 2021 nabożeństwem w kościele rzymskokatolickim pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie przy ul. Malczewskiego 18 o godz. 12.30. Wystawienie trumny 12.00. Ceremonia pogrzebowa zaplanowana jest na godz. 13.00 na Cmentarzu Katolickim w Sopocie (ul. Malczewskiego 18, Sopot).