Wydarzenia Welcome Meeting dla nowych studentów zagranicznych | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-22

Wydarzenia Welcome Meeting dla nowych studentów zagranicznych

Wydarzenia Welcome Meeting dla nowych studentów zagranicznych
Ponad 470 studentów z 42 krajów – od Singapuru przez Chiny, Rosję, państwa UE, USA i Brazylię, zostało w tym roku przyjętych na studia na Politechnice Gdańskiej. W czwartek, 30 września o godz. 10.00 odbędzie się online Welcome Meeting dla wszystkich nowo przyjętych studentów zagranicznych.

Co roku Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej organizuje spotkanie informacyjne dla obcokrajowców rozpoczynających studia na Politechnice Gdańskiej. Wydarzenie jest nie tylko okazją do powitania nowych studentów zagranicznych w murach uczelni, ale również przekazania ważnych informacji związanych z rozpoczęciem roku akademickiego, organizacją studiów oraz życia w Gdańsku.

W trakcie spotkania studenci dowiedzą się m.in. jak zakończyć proces legalizacji pobytu Polsce, wyrobić legitymację studencką, jakie sprawy mogą załatwić w dziekanacie, czy jak skorzystać z zasobów Biblioteki Głównej i usług oferowanych przez Biuro Karier. Studenci otrzymają też pakiet informacji dot. kwestii covidowych w zakresie organizacji zajęć na uczelni, obowiązujących w Polsce obostrzeń czy możliwości zaszczepienia się.

Jak co roku w wydarzeniu weźmie udział przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, który przekaże studentom ważne informacje dotyczące kwestii bezpieczeństwa. Swoją krótką prezentację będą też mieć studenci z Erasmus Student Network Gdańsk (ESN Gdańsk).


Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Link do wydarzenia studenci zagraniczni otrzymają na maila. Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej będzie również informował o spotkaniu w trakcie tygodnia rejestracyjnego organizowanego od 20 do 24 września w budynku nr 11. Informacja o wydarzeniu będą również przekazywać studentom pracownicy dziekanatów na poszczególnych wydziałach oraz koordynatorzy wydziałowi programu Erasmus+.

Więcej informacji o spotkaniu: justyna.sudakowska@pg.edu.pl


W ramach trwającej od maja do lipca rekrutacji prowadzonej przez Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej i poszczególne wydziały, na PG przyjęto nieco ponad 470 studentów z 42 krajów w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Afryce. Połowę z nowo przyjętych studentów stanowią obcokrajowcy odbywający część studiów w ramach programu Erasmus+. Największą grupę nowych studentów stanowią Hiszpanie (116), Białorusini (103), Ukraińcy (51) i Francuzi (44). Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku studia w Szkole Doktorskiej, do której zgłosiło się ponad 120 kandydatów z Europy, Azji, Afryki a nawet Ameryki Południowej.

31 wyświetleń