"Randka" z implantami tylko na WIMiO. Zapraszamy na wykład otwarty! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-08

"Randka" z implantami tylko na WIMiO. Zapraszamy na wykład otwarty!

implanty-wykład
Koło Naukowe Materiały w Medycynie zaprasza na wykład otwarty pt. „Długoterminowe implanty tytanowe i rosnąca sympatia do modyfikacji ich powierzchni”, który odbędzie się w poniedziałek 14 lutego o 17:00 na platformie MS Teams. Gościem będzie dr inż. Alicja Kazek-Kęsik z Katedry Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej.

Dr inż. Alicja Kazek-Kęsik naukowo zajmuje się modyfikacją powierzchni długoterminowych implantów tytanowych. Jej dorobek naukowy obejmuje ponad 50 publikacji oraz 16 patentów z dziedzin inżynierii chemicznej i inżynierii materiałowej. Była kierownikiem projektu realizowanego w ramach konkursu Preludium, Tango, a także projektu „Szybko degradujące warstwy polimerowe na modyfikowanej elektrochemicznie powierzchni implantów długoterminowych (SONATA 11)”. Obecnie pracuje nad projektem „Technologia wytwarzania warstw hybrydowych na implantach tytanowych dedykowanych zwierzętom (Lider XI)”.

W 2020 r. dr inż. Alicja Kazek-Kęsik została laureatką stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Jest też członkinią Rady Młodych Naukowców - organu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Dodatkowe informacje znajdziecie na Facebooku.