Czy zabraknie nam energii? Weź udział w wyjątkowym programie! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-22

Czy zabraknie nam energii? Weź udział w wyjątkowym programie!

Akademia energii
Koniec 2021 roku był okresem pełnym zawirowań na światowych rynkach energii. Szybkie ożywienie gospodarki po restrykcjach wywołanych pandemią COVID-19 czy zaburzone światowe łańcuchy spowodowały gwałtowny wzrost cen surowców energetycznych. Polska, jako jeden z krajów najbardziej uzależnionych od wysokoemisyjnych źródeł energii, staje w obliczu trudnych decyzji, aby wybrać strategię optymalną na drodze ku neutralności klimatycznej. Na co postawimy? Atom? Gaz? Wiatr? Więgiel? Każdy scenariusz musi zapewnić nam bezpieczeństwo energetyczne. Dlatego też XI edycja programu Akademia Energii odbędzie się pod hasłem: „Czy zabraknie nam energii? O bezpieczeństwie energetycznym w dobie transformacji”.

Akademia Energii to program edukacyjny skierowany do osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową. Celem Akademii jest stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej, a osobami stojącymi dopiero u progu kariery w tym sektorze. Po zakończeniu programu uczestnicy mają szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny, płatny staż w jednej z  firm partnerskich.

• Warsztaty prowadzone przez specjalistów i ekspertów rynku usług energetycznych, nowych technologii oraz umiejętności miękkich. Podczas nich Uczestnicy zdobywają wiedzę praktyczną o sposobie działania sektora energetycznego.
  • Spotkania leadership, czyli nieoficjalne i półformalne spotkania z najciekawszymi osobistościami polskiej branży energetycznej, liderami biznesu, a także z Alumnami programu.
  • Case study, na którym oparta jest cała Akademia, łączące w sobie zagadnienia z obszaru energetyki, ochrony środowiska, zarządzania, prawa, ekonomii.
  • Finał programu, podczas którego Uczestnicy mają możliwość prezentacji zaprojektowanych rozwiązań case’ów przed panelem ekspertów złożonym z przedstawicieli firm partnerskich.
  • Staże będące zwieńczeniem programu.

Kogo szukamy?

• studentów i absolwentów kierunków: prawo, finanse, ekonomia, transport, dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe, ochrona środowiska oraz uczelni technicznych;
  • studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy najpóźniej w dniu aplikowania rozpoczęli II rok studiów i nie ukończyli 27. roku życia;
  • osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową, które w tym obszarze chcą się rozwijać;
  • osób, które realizując swoje cele zawodowe, działają na rzecz dobra wspólnego;
  • osób, które są gotowe wziąć wspólną odpowiedzialność za przyszłość kolejnego pokolenia.

Dlaczego warto wziąć udział w Akademii Energii?

• Poznasz branżę energetyczną w Polsce przez pryzmat liderów rynku, z którymi jako uczestnik będziesz analizować najciekawsze zagadnienia branży energetycznej, szukać praktycznych rozwiązań na aktualne problemy i ćwiczyć ich wdrażanie na konkretnych case’ach przygotowanych przez firmy partnerskie.
  • Zdobędziesz szansę na płatny staż lub pracę na pozycji juniora w firmach partnerskich związanych z sektorem energetycznym.
  • Poszerzysz perspektywę na rozwój Twojej ścieżki kariery.
  • Poznasz ludzi równie ambitnych jak Ty i dołączysz do wyjątkowej społeczności Fundacji im. Lesława A. Pagi – będziesz mógł zaangażować się w organizację kolejnych edycji Akademii oraz w wiele innych działań Fundacji w różnych obszarach.
  • Spędzisz intensywnie dwa miesiące integrując się z Uczestnikami i Alumnami Fundacji, dzięki czemu nawiążesz relacje i przyjaźnie, które przetrwają na długie lata.

Aplikacja