Drzwi otwarte dla młodzieży! Odwiedzili nas uczniowie z Malborka | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-26

Drzwi otwarte dla młodzieży! Odwiedzili nas uczniowie z Malborka

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jest otwarty na młodzież, która stoi przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. W czwartek gościliśmy uczniów trzeciej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Odwiedzili Instytut Technologii Maszyn i Materiałów, gdzie zapoznali się z maszynami, na których na co dzień pracują nasi naukowcy i studenci.

Uczniowie odwiedzili Instytut Technologii Maszyn i Materiałów.

W Laboratorium Spawalnictwa zapoznali się  z różnymi metodami spawania: między innymi SAW ESAB A2 Multitrac + źródło prądu 1000A czy TIG AC-DC ESAB Caddy Tig 2200i. Dowiedzieli się, na czym polega spawanie pod wodą, zobaczyli również, jak wygląda spawanie laserowe.

Młodzież miała też okazję odwiedzić Laboratorium Procesów Technologicznych i Obrabiarek, gdzie szczegółowo zapoznali się z pracą nowoczesnej tokarki CNC z napędzanymi narzędziami oraz pracą zespołu maszyn do obróbki elektroerozyjnej: wiertarki elektroerozyjnej oraz elektrodrążarki drutowej.

Mamy nadzieję, że już niedługo uczniowie malborskiej szkoły zostaną naszymi studentami!