Wielkie święto studentów sześciu uczelni | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-11

Wielkie święto studentów sześciu uczelni

Wielkie święto studentów sześciu uczelni
Po trzech latach przerwy Juwenalia Gdańskie powracają. Na studentów oraz mieszkańców czeka niezapomniany koncert. Podczas święta wszystkich studentów na scenie, przygotowanej na Placu Zebrań Ludowych, wystąpią m. in.: Wilki oraz Margaret. Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się 21 maja, jest możliwy za ukazaniem zakupionego biletu.

Podczas tegorocznej edycji, odbywającej się 21 maja, na scenie zlokalizowanej na Placu Zebrań Ludowych wystąpią: Vito Bambino, Wilki, Margaret, Tymek, Malik Montana oraz Young Igi. Organizatorzy wydarzenia przyznają, że ich głównym celem było usatysfakcjonowanie różnych gustów muzycznych uczestników juwenaliów.

W imprezie będzie mogło wziąć udział 20 tys. osób. Poza koncertami, na Placu Zebrań Ludowych czeka wiele innych atrakcji.

– Każda z uczelni przygotuje swoje stoisko. Dziś nie zdradzę szczegółów, ale myślę, że każdy student z gdańskiej uczelni znajdzie tam coś dla siebie. Strefa będzie składała się z 7 namiotów, w tym 6 szkół wyższych i jednego, łączącego uczelnie Fahrenheita. Znajdą się w nich przeróżne atrakcje dla studentów – powiedziała Iga Adamek, koordynatorka Juwenaliów Gdańskich. – Dodatkowo, w tej części planujemy turnieje i zabawy, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. Stoisko Politechniki Gdańskiej koordynuje Komisja Kultury i Sportu SSPG. Do tego nie zabraknie strefy gastronomicznej. Zaczynamy o godzinie 16.00 i będziemy się bawić do późnych godzin nocnych – dodaje.

Podczas studenckiego święta nie zabraknie również atrakcji związanych z Dniem Fahrenheita

Juwenalia Gdańskie 2019 zostały nagrodzone w ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce. W 2020 roku zaplanowano podobną skalę wydarzenia, ale pandemia Covid-19 pokrzyżowała plany. Tegoroczna edycja, z wielu względów, musiała zostać ograniczona, ale organizatorzy mają nadzieję, że święto studenckie przyciągnie na Plac Zebrań Ludowych, studentów spragnionych dobrej zabawy.

Bilety

Możliwość wzięcia udziału w Juwenaliach będzie miał każdy kto zakupi bilet. Bilet studencki jest przeznaczony tylko dla osób z ważną legitymacją studencką. Kupna wejściówki można dokonać poprzez internet lub bezpośrednio w dniu imprezy. Obecnie trwa sprzedaż biletów online na Juwenalia Gdańskie 2022 w I puli.

Co ważne, osoby niepełnoletnie w wieku od 8 do 16 roku życia są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego lub faktycznego, zaś osoby w wieku do 8 roku życia mają wstęp bezpłatny, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Pozostałe niezbędne informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia dostępnym na stronie www.juwenaliagdanskie.pl

Juwenalia Gdańskie są imprezą, która zrzesza ze sobą sześć uczelni. Wśród organizatorów znalazły się: Fundacja Gdańska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. Główną koordynatorką wydarzenia jest Iga Adamek, pełnomocniczka ds. projektu Juwenalia.

Więcej informacji

26 wyświetleń