Zapraszamy na XXIII Sympozjum Spawalnictwa i XXV Spotkanie Spawalników Wybrzeża | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-07-22

Zapraszamy na XXIII Sympozjum Spawalnictwa i XXV Spotkanie Spawalników Wybrzeża

Zakład Technologii Materiałów Konstrukcyjnych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, oddział SIMP w Gdańsku i Messer Polska sp. z. o. o. serdecznie zapraszają na XXIII Sympozjum Spawalnictwa i XXV Spotkanie Spawalników Wybrzeża, które 1 września odbędą się na WIMiO. W programie między innymi: interesujące wykłady, pokazy nowinek technologicznych, a także wystawa sprzętu spawalniczego.

Spotkanie odbędzie się w Audytorium Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek nr 40). Dodatkowo na parkingu, przed budynkiem wydziału oraz w Laboratorium Spawalnictwa zaplanowana jest wystawa sprzętu spawalniczego. Wydarzenie potrwa od 9:00 do 17:00.

Występy naukowe i nie tylko

Podczas spotkania pojawią się firmy oferujące wszystko z zakresu spawalnictwa. Zaprezentują między innymi uchwyty spawalnicze, zawory, reduktory, czy stoły spawalnicze. Co istotne, większość uczestników to przedstawiciele przemysłu – to świetna okazja dla studentów, by poznali przyszłych pracodawców, ale również spotkali się z kolegami ze starszych roczników, którzy już pracują w zawodzie.

Na 1 września zaplanowano trzy występy naukowe: prof. dr hab. inż. Janusz Adamiec z Politechniki Śląskiej opowie o spawaniu hybrydowym stali, dr hab. inż. Santina Topolska, również z PolitechnikI Śląskiej, zaprezentuje wykład pt. „Przygotowanie powierzchni stalowych i połączeń spawanych w ochronie antykorozyjnej zgodnie z normami ISO 12944 1090”. Natomiast o spawaniu stali pod wodą opowie dr hab. inż. Grzegorz Rogalski z Politechniki Gdańskiej.

Program wydarzenia (pdf, 558.54kB)

Po części oficjalnej odbędzie się spotkanie we „Wróblówce” w Otominie.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Opłata za uczestnictwo wynosi 150 złotych/os. Członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz emeryci będą mogli skorzystać z 50-procentowej zniżki.

Formularz zgłoszeniowy (doc, 402.50kB)