Naukowiec z Kolumbii z wizytą na WIMiO. To specjalista w dziedzinie technologii spawalniczych | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-04

MSc Andrés Mauricio Moreno Uribe - absolwent Universidad Francisco de Paula Santander w Cucuta (Kolumbia) i Universidade Federal de Minas Gerais w Belo Horizonte (Brazylia) był gościem Zakładu Technologii Materiałów Konstrukcyjnych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. To specjalista w dziedzinie technologii spawalniczych – zwłaszcza spawania mokrego procesami SMAW i FCAW.

Kolumbijski naukowiec odbywający staż naukowy na PG jest obecnie zaangażowany w badania procesów spawania podwodnego jednocześnie w dwóch wiodących w tej dziedzinie ośrodkach naukowych w Brazylii (wspomnianym: Universidade Federal de Minas Gerais) i w Niemczech (Leibniz Universität Hannover).

MSc Andrés Mauricio Moreno Uribe odwiedził Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa w dniach 28-30 września 2022 roku. W ramach pobytu na uczelni zapoznał się z działalnością naukową, dydaktyczną i organizacyjną Zakładu Technologii Materiałów Konstrukcyjnych i Spajania. Przedstawił prezentację opisującą główne kierunki badawcze, którymi się zajmuje.

Specjalista w dziedzinie technologii spawalniczych

Naukowiec jest specjalistą w dziedzinie technologii spawalniczych, zwłaszcza spawania mokrego procesami SMAW i FCAW: stabilności procesów, metalurgii spawania, złączy różnoimiennych. Ma duże doświadczenie w pracy laboratoryjnej i dydaktyce, a także jest autorem cenionych w środowisku publikacji w renomowanych czasopismach o zasięgu światowym oraz prac badawczych realizowanych we współpracy z firmami z Ameryki Łacińskiej.

Staż został sfinansowany z funduszy pozyskanych z Programa de Apoio a Doutorandos (PADO-PRPG-UFMG) i zrealizowany pod opieką dr. hab. inż. Dariusza Fydrycha.