Buduj rakiety i spełniaj marzenia! Koło naukowe SimLE rekrutuje | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-07

Buduj rakiety i spełniaj marzenia! Koło naukowe SimLE rekrutuje

Chcesz zbudować rakietę, a może wziąć udział w projekcie protezy dłoni? Koło naukowe SimLE, działające przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa prowadzi właśnie rekrutację.

Dołączając do SimLE, możesz wziąć udział w następujących projektach:

SimBa – to zespół, który zajmuje się tworzeniem rakiet sondujących. Studenci biorą udział w takich zawodach jak European Rocketry Challenge w Portugalii czy Spaceport America Cup.

Stardust – jest pierwszym projektem astronautycznym SimLE, działającym od 2016 roku. Celem jest organizowanie misji balonów stratosferycznych w współpracy z innymi organizacjami - kołami naukowymi, Politechniką Gdańską czy sektorem prywatnym.

Silverhand – działa od 2019 roku i zajmuje się tworzeniem funkcjonalnej, niskobudżetowej protezy dłoni, której ruch jest sterowany za pośrednictwem sygnałów EMG.

SeaSentinel –  dron portowy, który z poziomu wody będzie monitorował czystość basenu portowego, ale też zapobiegał wszelkim skażeniom.

Ponadto w kole naukowym funkcjonuje jeszcze Dział Biznesu i SimLE Science. Szczegółowe informacje znajdziesz w prezentacji:

rekrutacja 22_23 SimLE (pptx, 6.23MB)

Więcej o rekrutacji