Studenci i doktoranci! Zapraszamy na hackathon HackVision! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-10-20

Studenci i doktoranci! Zapraszamy na hackathon HackVision!

Studenci i doktoranci! Zapraszamy na hackathon HackVision!
Optymalizacja pracy portów, wykorzystanie satelitarnych danych obrazowych w energetyce odnawianej i nie tylko. Już 4 listopada o 10:00 na Politechnice Gdańskiej (aula w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – nr 40) rozpocznie się hackathon HackVision – wydarzenie skierowane do studentów i doktorantów polskich uczelni, zainteresowanych analizą obrazów satelitarnych w oparciu o sztuczną inteligencję.

Poszukiwane są innowacyjne pomysły wpisujące się w kierunki rozwoju wskazane w ramach Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji (RIS).

Wyzwania hackathonu

1.       Optymalizacja pracy portów (i transportu morskiego) przy zastosowaniu danych satelitarnych.

2.       Wykorzystanie satelitarnych danych obrazowych w energetyce odnawialnej.

3.       Optymalizacja ruchu drogowego na podstawie danych satelitarnych.

4.       Optymalizacja procesu monitorowaniu upraw rolnych w oparciu o zdjęcia satelitarne.

5.       Optymalizacja zużycia energii w infrastrukturze miejskiej na podstawie danych satelitarnych.

6.       Miejskie wyspy ciepła w obliczu zmian klimatu w oparciu o dane satelitarne.

Otwarta Akademia Baltic Windustry - wykład

Ponadto podczas Hackahtonu odbędzie się również spotkanie w ramach Otwartej Akademii Baltic Windustry, organizowane przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej. Martyna Gatkowska, ambasadorka Programów Biznesowych Europejskiej Agencji Kosmicznej w Polsce wygłosi wykład „Technologie satelitarne wsparciem dla energetyki wiatrowej i sektora morskiego oraz Fundusze Europejskiej Agencji Kosmicznej skierowane do polskich firm”.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Geodezji i Kartografii, Absiskey Polska, ESA Business Ambassador, ESA Technology Broker, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG.

HackVision powered by FPCUP organizowany jest w ramach projektu FPCUP, współfinasowanego przez Komisję Europejską. Celem projektu jest upowszechnianie danych i produktów serwisów programu Copernicus oraz implementacja technologii Computer Vision.

Rejestracja

142 wyświetleń