Dzielimy się dobrem. Wspólne Mikołajki Politechniki Gdańskiej przed Gmachem Głównym | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-30

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG zaprasza całą społeczność akademicką 6 grudnia (wtorek) na wspólne świętowanie mikołajek w minimiasteczku namiotowym na placu przed Gmachem Głównym. Spotkajmy się przy zimowej herbacie, pierniczkach przy politechnicznej choince i podzielmy się dobrem. W tym dniu, w godz. 12.00–13.00 będą obowiązywały godziny rektorskie.

Na placu przed Gmachem Głównym od godziny 11.45 czekać będą na wszystkich gorąca zimowa herbata, bezalkoholowe grzane wino i pierniczkowa zabawa. O godz. 12.15 zabłysną lampki na choince, które zapali Rektor PG. Mikołajkowy DJ wybierze najpiękniejsze i najweselsze świąteczne piosenki z całego świata i zaprosi do koncertu życzeń. Każdy będzie mógł zadedykować wybrany utwór ulubionym koleżankom i kolegom.

W planach jest także pobicie rekordu PG w tworzeniu jak najdłuższego papierowego łańcucha, który zawiśnie na naszej choince. Koniecznie dołączcie chociaż na kilka minut – każde papierowe ogniwo się liczy! Będzie też można bezpłatnie wysłać kartkę z życzeniami albo zrobić sobie mikołajkowe zdjęcie w fotobudce.

Spodziewane są też oczywiście odwiedziny Mikołaja i Śnieżynki. Kto wie, co przyniosą ze sobą!

W tej przedświątecznej atmosferze podzielimy się także dobrem z potrzebującymi. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórkach rzeczowych i pieniężnych. Przed Gmachem Głównym staną dwa namioty, gdzie w godz. 8.00–14.00 będzie można zostawić dary rzeczowe:

1) dla potrzebujących z Ukrainy
2) dla bezdomnych zwierząt.

Razem z UNICEF pomóżmy dzieciom w Ukrainie

Pod egidą UNICEFU prowadzona będzie zbiórka finansowa do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Ukrainie. Pieniądze można wpłacać także na konto fundacji.

Przekaż darowiznę

Potrzeby uchodźców są ogromne

Razem z Fundacją Gdańsk Pomaga zachęcamy do przynoszenia środków higienicznych oraz produktów spożywczych z długim terminem ważności, które zostaną przekazane potrzebujących uchodźcom z Ukrainy w Gdańsku.

Sprawdź listę potrzeb