Zawody dla miłośników modelowania. Weź udział w WorldSkills Poland! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-14

Zawody dla miłośników modelowania. Weź udział w WorldSkills Poland!

Uwielbiasz modelowanie w programie Solid Works? Chcesz zdobyć cenne nagrody i reprezentować Polskę w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023? Do 5 września 2023 roku ukończysz 18 lat, ale nie przekroczysz 25 roku życia? SkillsPoland edycja specjalna w konkurencji Inżynieria mechaniczna CAD jest właśnie dla Ciebie! To znakomita okazja do poszerzenia wiedzy i promocji Twojej szkoły, uczelni, czy innowacyjnego miejsca pracy. 10 najlepszych weźmie udział w ogólnopolskim finale na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej już 8 i 9 grudnia. Rejestracja trwa do 18 listopada.

Projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) może być nośnikiem wielu rodzajów informacji, w tym informacji o materiałach, wymiarach i wytrzymałości. Jest ono niezbędne w oferowaniu rozwiązań różnych problemów inżynieryjnych i produkcyjnych. Projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) polega na wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania do tworzenia wymiarowych obrazów i animacji projektów. Jest to przydatne zarówno w produkcji, jak i w reklamach czy instrukcjach technicznych. Dzięki tworzeniu realistycznych animacji, klienci mogą symulować, jak ich projekt będzie faktycznie wyglądał i funkcjonował w świecie rzeczywistym. Projektanci specjalizujący się w CAD pracują przy użyciu systemów komputerowych, które pomagają w tworzeniu, analizie, modyfikacji lub optymalizacji całego projektu inżynierskiego. Jeśli chodzi o inżynierię mechaniczną, wykorzystanie oprogramowania komputerowego pozwala na tworzenie i ulepszanie projektów produkcyjnych od budowy pojazdów po przemysł lotniczy.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizują 32 państwa z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe tego rodzaju zawody na świecie.