Dr hab. inż. Krzysztof Tesch z tytułem profesora nauk inżynieryjno-technicznych | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-18

Dr hab. inż. Krzysztof Tesch z tytułem profesora nauk inżynieryjno-technicznych

#ie
Miło nam poinformować, że zgodnie z postanowieniem z dnia 21.12.2022 Prezydent RP nadał naszemu pracownikowi dr. hab. Krzysztofowi Teschowi tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna.

Profesor Tesch związany jest z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa od czasów studenckich, jak i przez całą swoją karierę zawodową.

Zainteresowania naukowe profesora związane są z teoretyczną i numeryczną mechaniką płynów oraz zagadnieniami optymalizacyjnymi. Wiele wyników jego badań znalazło zastosowania w praktyce. Oprócz działalności naukowej profesor znany jest również z działalności dydaktycznej i aktywności w popularyzowaniu nauki. Obok pracy naukowej i dydaktycznej na Politechnice Gdańskiej nasz pracownik prowadził kilkuletnie badania naukowe w London South Bank University i Brunel University w Wielkiej Brytanii. Cały czas aktywnie współpracuje z innymi wydziałami naszej uczelni, jak i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy, życzymy wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.