Próbki ze stali w przemyśle energetycznym. Dr Michał Urbańczyk na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-01-19

Próbki ze stali w przemyśle energetycznym. Dr Michał Urbańczyk na WIMiO

Próbki ze stali wykorzystywane w przemyśle energetycznym. Dr Michał Urbańczyk na stażu na WIMiO
Dr inż. Michał Urbańczyk z Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny odbywa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Celem badawczym stażu jest wykonanie próbek z różnych gatunków stali znajdujących zastosowanie w przemyśle energetycznym z wykorzystaniem stanowiska do spawania laserem włóknowym.

Program pobytu obejmuje również zapoznanie stażysty z działalnością naukową, dydaktyczną i organizacyjną Zakładu Technologii Materiałów Konstrukcyjnych i Spajania.

Dr inż. Michał Urbańczyk jest specjalistą w dziedzinie spawalności stali energetycznych, zwłaszcza wykonanych procesami hybrydowymi oraz ekspertyz z zakresu awarii konstrukcji petrochemicznych i urządzeń przemysłowych. Swoje osiągnięcia w tym zakresie przedstawił podczas seminarium dla pracowników Instytutu Technologii Maszyn i Materiałów.

Staż naukowca na naszym wydziale trwa od 16 do 20 stycznia. Współautorem programu stażu i opiekunem stażysty jest dr inż. Michał Landowski.