Engineering and Management of Space Systems - weź udział w spotkaniu! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-01

Engineering and Management of Space Systems - weź udział w spotkaniu!

 Engineering and Management of Space Systems - weź udział w spotkaniu!
Na Politechnice Gdańskiej trwa rekrutacja na studia II stopnia. Jednym z kierunków na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa są technologie kosmiczne i satelitarne z nową specjalnością Engineering and Management of Space Systems, prowadzoną wspólnie z Hochschule Bremen. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, weź udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w piątek, 3 lutego, o 14:00.

Wydarzenie odbędzie się online, na platformie MS Teams.

Studia na specjalności Engineering and Management of Space Systems przeznaczone są dla osób, które interesują się branżą kosmiczną i nowymi technologiami, chcą zdobywać wiedzę o jednym z najszybciej rozwijających się sektorów technologicznych na świecie, myślą o studiowaniu za granicą i którym zależy na zdobyciu wykształcenia magisterskiego, wyróżniającego na rynku pracy.

Studia są prowadzone w języku angielskim – na drugi semestr studenci wyjeżdżają na uczelnię w Niemczech. Korzystają tam ze szkoleń językowych, adaptacyjnych i międzykulturowych, a na czas pobytu w Hochschule Bremen otrzymują stypendium. Kończąc ten kierunek, absolwenci zdobywają dwa dyplomy – dyplom ukończenia kierunku "Technologie Kosmiczne i Satelitarne” na Politechnice Gdańskiej oraz dyplom z Hochschule Bremen z wybranego kierunku, tj. "Aerospace Technologies", "Computer Science" lub „Electronics Engineering”. Zajęcia prowadzą nauczyciele z PG, Hochschule Bremen, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz specjaliści z sektora kosmicznego.

95 wyświetleń