I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. Naukowe atrakcje dla dzieci i młodzieży | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-06

17 marca na Politechnice Gdańskiej odbędzie się I Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. W programie eksperymenty, pokazy, quizy i zabawy naukowe.

Co to jest inżynieria materiałowa, jak bada się materiały i wymyśla nowe, gdzie po takich studiach może pracować ich absolwent. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnicy wydarzenia będą mogli odnaleźć podczas wielu naukowych aktywności. Dzień Inżynierii Materiałowej skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz najmłodszych.

W programie m.in.: wykłady prowadzone przez naukowców z PG, pokazy oraz eksperymenty kół naukowych, wycieczki po laboratoriach, pokazy pirotechniczne, quiz oraz zabawy naukowe dla najmłodszych. W planach jest także próba pobicia rekordu Polski w największej liczbie uczestników lekcji o inżynierii materiałowej.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Szczegółowy harmonogram na poniższych plakatach.