Mnóstwo atrakcji i tysiące odwiedzających. Za nami Ogólnopolski Dzień Otwarty PG | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-22

Mnóstwo atrakcji i tysiące odwiedzających. Za nami Ogólnopolski Dzień Otwarty PG

Mnóstwo atrakcji i tysiące odwiedzających. Za nami Ogólnopolski Dzień Otwarty PG
Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej za nami. Tysiące uczniów szkół średnich odwiedziły miasteczko namiotowe przed Gmachem Głównym i zapoznali się z ofertą uczelni. Wzięli też udział w licznych atrakcjach, pokazach i inspirujących wykładach.

Na stoisku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa studenci z Wydziałowej Rady Studentów opowiadali maturzystom o studiowaniu na wydziale i oprowadzali ich po kampusie. Ponadto można było zobaczyć rakietę zbudowaną przez studentów z Koła Naukowego SimLE oraz ich balon stratosferyczny. Pojawił się również nowy łazik marsjański studentów technologii kosmicznych i satelitarnych.

Podczas zwiedzania wydziału uczniowie zapoznali się z Laboratorium Maszynowym, zobaczyli, jak działa turbina gazowa, poznali roboty mobilne, zwiedzili basen modelowy, wzięli udział w pokazach w Centrum Nanotechnologii B i nie tylko.

Tego samego dnia odwiedziły nas klasy mechatroniczne z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni. Oprócz zwiedzania Laboratorium Obrabiarek i Procesów Technologicznych oraz pracowni związanych z mechatroniką, uczniowie wysłuchali wykładu dr inż. Natalii Stawickiej-Morawskiej pt. „Projektowanie mechatroniczne – co to jest?”.

Wykłady

Inspirujące wykłady w formie hybrydowej były kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia na Politechnice Gdańskiej. Dr inż. Artur Karczewski z Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa opowiedział uczestnikom o statkach pływających, nurkujących i latających. Jeżeli ktoś ominął spotkanie, to nic straconego – wykład można obejrzeć na kanale YouTube Politechniki Gdańskiej.

FOKA

Równolegle 21 marca odbyło się FOKA – Forum Organizacji Kół Akademickich – uczniowie poznali między innymi koła naukowe działające na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Nie zabrakło zespołu PGRacing Team, KSTO Korab oraz KN „Materiały w Medycynie”. Studenci opowiadali o swojej działalności, a także przygotowali specjalne pokazy.

Spotkania online

Nie zabrakło też uczestników podczas wydarzeń online. Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z absolwentem dawnego Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa – Janem Sierzputowskim, podczas którego uczniowie zadawali mu pytania dot. studiowania na naszym wydziale i pracy po studiach.

Oprócz tego kandydaci wzięli udział w wykładach dr. inż. Bartosza Dawidowicza pt. „Energia z Wodoru” oraz prof. Jakuba Montewki „"Czy na morzu jesteśmy bezpieczni? Statek bez załogi? Czy to możliwe?".

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i zapraszamy na studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa!

71 wyświetleń