Nowi profesorowie, doktorzy habilitowani i doktorzy. Uroczyste promocje [GODZINY REKTORSKIE] | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-23

Nowi profesorowie, doktorzy habilitowani i doktorzy. Uroczyste promocje akademickie [GODZINY REKTORSKIE]
W środę, 29 marca o godzinie 11:15, odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji Święta Uczelni. Podczas wydarzenia Rektor PG dokona uroczystych promocji na stopnie doktorów habilitowanych i doktorów oraz przyjmie w poczet profesorów tytularnych. Wręczone zostaną także wyróżnienia dla osób wpisanych do Złotej Księgi PG oraz nagród Dyplom Roku 2022.

Uroczyste posiedzenie Senatu odbędzie się w Auli PG w Gmachu Głównym. Podczas uroczystości wręczone zostaną wyróżnienia w postaci wpisu do Złotej Księgi Politechniki Gdańskiej. Wpis do Złotej Księgi Politechniki Gdańskiej jest formą szczególnego uhonorowania osób, których aktywność w pracy zawodowej na rzecz Uczelni, a także aktywność w różnych dziedzinach życia naukowego, gospodarczego, kulturalnego, sportowego, społecznego, organizacyjnego czy działalności publicznej, przynosi chlubę uczelni. Wyróżnienia wręczy Rektor PG – prof. Krzysztof Wilde.

Podczas Święta Uczelni zostaną także uroczyście nadane promocje na stopnie doktora habilitowanego i doktora oraz tytuły profesorskie.

W ramach uroczystości rozstrzygnięty zostanie również konkurs o nagrody za „Dyplom Roku”. To wyróżnienie Rektora PG dla autorów najlepszych prac dyplomowych magisterskich, obronionych na każdym z wydziałów.

Uroczystość uświetni Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej.

Tego dnia od godz. 11:00 do 13:00 obowiązywać będą godziny rektorskie.