OZE przyszłością młodego pokolenia. Kolejna edycja programu grantowego SOFIA | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-22

OZE przyszłością młodego pokolenia. Kolejna edycja programu grantowego SOFIA

OZE przyszłością młodego pokolenia. Kolejna edycja programu grantowego SOFIA
Już po raz drugi ONDE SA, lider branży odnawialnych źródeł energii w Polsce, poszukuje młodych innowatorów, którzy chcieliby przekuć swoją wiedzę i pomysły w praktyczne działania z zakresu transformacji energetycznej. Projekty zgłaszać można w pięciu kategoriach tematycznych, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone grantami w wysokości aż 20 tys. zł. Wyślij zgłoszenie już dziś!

ONDE SA już od ponad 15 lat aktywnie angażuje się w transformację energetyczną Polski oraz inwestuje w rozwój innowacji i nauki w zakresie OZE. W ramach projektu edukacyjnego ONDE FLOW firma realizuje program grantowy SOFIA (Science Onde Flow Innovation Academy) w celu promocji odnawialnych źródeł energii oraz wsparcia młodych osób – studentów i doktorantów – które chcą zaangażować się w realne działania z zakresu zielonej transformacji.

– W ONDE wierzymy, że każda wielka zmiana zaczyna się od pomysłu, który odpowiednio rozwinięty może mieć realny wpływ na nasze otoczenie i świat, w którym żyjemy. Program SOFIA stworzyliśmy z myślą o młodych naukowcach i innowatorach, którzy chcieliby pójść o krok dalej i zacząć realnie działać w obszarze OZE. Oferowane przez nas granty ułatwią im realizację zamierzonych celów. Chcemy, aby głos młodego pokolenia przebił się nie tylko w dyskursie publicznym, ale i w biznesie – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE SA.

Ta edycja programu jest wyjątkowa – organizator nawiązał współpracę z polskimi firmami z branży, które łączy wspólny cel: rozwój nauki i innowacji. Partnerstwa inicjatywie udzielili w tym roku Stowarzyszenie ,,Z energią o prawie”, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Bydgoska, a patronem programu została firma ZPUE.

Dlaczego warto wziąć udział w programie grantowym SOFIA?

W tegorocznej edycji programu można zgłaszać projekty w pięciu kategoriach. Każde zgłoszenie to szansa na zyskanie 20 tys. zł na dalszy rozwój swojego pomysłu. W tym roku, po raz pierwszy, uczestnicy będą mieli również szansę na zdobycie nagrody specjalnej w ramach głosowania otwartego. 

–  Udział w programie SOFIA to dla młodych naukowców szansa nie tylko na uzyskanie dofinansowania na realizację swojego projektu, ale także na nawiązanie kontaktu ze specjalistami z branży OZE, co dla studentów wkraczających na rynek pracy może być niezwykle istotne. Dla wielu z nich ekologia i zielona energia to filozofia i styl życia – program SOFIA umożliwia im bycie częścią transformacji energetycznej w Polsce, od której zależy nasza przyszłość – dodaje dr inż. Adam Mroziński, juror konkursu.

Kategorie konkursowe

  1. Nowe rozwiązanie w obszarze utrzymania i eksploatacji OZE

W tej kategorii można zgłaszać projekty związane z poprawą przewidywalności OZE oraz świadczeniem usług regulacyjnych.

  1. Nowoczesne systemy sterowania i nadzoru dla OZE

Ta kategoria obejmuje projekty, które skupiają się na poprawie niezawodności, szybkości, skalowalności i uniwersalności systemów sterowania.

  1. Układ wyprowadzenia mocy w instalacjach hybrydowych

Projekty w tej kategorii powinny dotyczyć rozwoju instalacji hybrydowych OZE, tak by zapobiegać ryzykom nieplanowanych przekroczeń mocy, chwilowych przeciążeń i potencjalnych zakłóceń.

  1. Dzika karta OZE

Dzika karta OZE pozwala na zgłaszanie dowolnych pomysłów, które wpisują się w mega-trend transformacji energetycznej.

  1. Cykl życia OZE

Zgłoszenia w tej kategorii powinny odpowiadać na wyzwania związane z szeroko pojętym odzyskiem oraz tworzeniem nowych powiązań w ramach OZE.

Nie zwlekaj – zgłoś się już dziś i zyskaj aż 20 tys. zł na rozwój swojego projektu! Nabór do drugiej edycji programu grantowego ONDE SOFIA potrwa do 15 maja 2023 r. Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.ondeflow.pl.

66 wyświetleń