Program Techseed 2023 - dla młodych przedsiębiorców i startupów. Trwa rekrutacja | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-14

techseed
Trwa rekrutacja do IV edycji programu preakceleracyjnego Techseed 2023 Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Program skierowany jest do studentów, startupów i młodych przedsiębiorców z Gdańska, którzy zaproponują innowacyjne rozwiązanie dla jednego z zadanych wyzwań z obszaru branży morskiej. Najlepszy zespół otrzyma 10 tys. zł, wszystkie zakwalifikowane - pięć miesięcy warsztatów i indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Program preakceleracyjny Techseed to pięciomiesięczny cykl intensywnych i kompleksowych szkoleń i warsztatów skierowanych przede wszystkim do studentów, zespołów startupowych i młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w obszarach związanych z prowadzeniem biznesu.

Zadaniem osób zainteresowanych uczestnictwem w programie jest zaproponowanie innowacyjnego pomysłu na wyzwania zdefiniowane przez ekspertów i praktyków związanych z lokalną branżą morską (więcej o wyzwaniach - niżej).

- Udział w Techseed 2023 pozwala na zbudowanie strategii rozwoju i wprowadzenie projektu, czy też usługi na rynek - mówi Anna Kruszyńska specjalistka ds. rozwoju startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter (prowadzonym przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości). - Cykl warsztatów oraz indywidualne konsultacje z ekspertami branżowymi i biznesowymi dają uczestnikom możliwość poszerzenie wiedzy i dopracowanie biznesowych pomysłów. Program Techseed od czterech lat skutecznie łączy świat start-upów z inwestorami, którzy dzięki niemu zyskują świeżość i innowacje, a młodzi przedsiębiorcy z kolei mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, praktyczne i nierzadko także finansowe doświadczonych graczy.

Techseed 2023 potrwa pięć miesięcy. Zakończy go gala finałowa (Demo Day), podczas której zespoły uczestniczące w programie zaprezentują swoje pomysły m. in. przed gronem inwestorów, potencjalnych klientów i partnerów. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Techseed 2023 - jak się zapisać?

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 2 kwietnia. Zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie przedsięwzięcia.

Zespoły, które wejdą do programu, będą rozwijać swoje koncepcje produktu lub usługi poprzez:

• warsztaty biznesowe,
  • indywidualne konsultacje z najlepszymi ekspertami,
  • dopracowanie/stworzenie prezentacji inwestorskiej – pitch deck,
  • możliwość zaprezentowania pomysłu przed inwestorami, potencjalnymi partnerami i klientami,
  • sieciowanie z cennymi kontaktami branżowymi,

Wyzwania dla uczestników Techseed 2023

• wykorzystanie nowych technologii w branży morskiej,
  • multifunkcjonalne rozwiązania (multifunkcjonalność rozumiana zarówno jako przenoszenie rozwiązań między branżami, jak i nadanie jednemu rozwiązaniu kilku funkcji,
  • wydłużenie życia rozwiązań wykorzystywanych w branży morskiej,
  • oczyszczanie zanieczyszczeń,
  •  inne rozwiązania morskie, które nie wpisują się w powyższe wyzwania, a dotyczą rozwiązań dla branży morskiej.