Podsumowanie projektów dyplomowych i perspektywy współpracy z Base Group | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-03

Podsumowanie projektów dyplomowych i perspektywy współpracy z Base Group

Podsumowanie projektów dyplomowych i dalsze perspektywy współpracy. Spotkanie z Base Group
Na zdjęciu od lewej: Jakub Kaszuba, prezes Base Group; prof. Andrzej Seweryn, dziekan WIMiO; Maciej Biedrzycki, Michał Bilicki - absolwenci WIMiO; prof. Mariusz Deja, prodziekan ds. współpracy
Podsumowanie prac dyplomowych absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz dyskusje na temat dalszej współpracy. W miniony piątek władze wydziału wzięły udział w spotkaniu z firmą Base Group.

Na początku tego roku dwóch studentów: Michał Bilicki oraz Maciej Biedrzycki obroniło prace dyplomowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Podczas spotkania w Base Group absolwenci podsumowali swoje projekty.

Michał Bilicki obronił pracę pt. „Analiza wariantowości procesu technologicznego w aspekcie czasu i kosztów wytwarzania komponentów mechanicznych”. Opiekunem pracy był prof. Mariusz Deja. Praca została napisana w oparciu o problem inżynieryjny Base Group.

Projekt dyplomowy inżynierski Macieja Biedrzyckiego nosił tytuł „Projekt piast w bolidzie Formuły Student wykonanych za pomocą metody addytywnej z proszków tytanu”. Maciej Biedrzycki był członkiem PG Racing Team, a teraz wykorzystuje nabyte tam kompetencje w zespole Automatyzacji Procesów Produkcyjnych w Base Group. Opiekunem pracy absolwenta był dr inż. Ryszard Jasiński.

Dalsza współpraca z Base Group

Władze Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa: prof. Andrzej Seweryn, dziekan WIMiO i prof. Mariusz Deja, prodziekan ds. współpracy spotkali także się z prezesem Base Group Jakubem Kaszubą i omówili dalszą współpracę wydziału z firmą. W planach są między innymi stypendia dla najlepszych studentów, płatne praktyki, warsztaty przemysłowe czy wsparcie merytoryczne przy pracach dyplomowych.

Base Group jest średniej wielkości przedsiębiorstwem produkcyjnym, wyspecjalizowanym w produkcji maszyn, urządzeń i wysokiej jakości spawanych konstrukcji metalowych. Firma specjalizuje się w konstrukcjach dla następujących gałęzi przemysłu: chemia, farmaceutyka, ochrona środowiska, stocznia i platformy offshore, produkcja żywności, tabor kolejowy oraz energetyka wysokich napięć.