Projekt ELANORE wyróżniony na Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-31

Projekt ELANORE wyróżniony na Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju

Laureaci nagród na Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju
Projekt ELANORE podczas Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju został wyróżniony Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Projekt Przyszłości. Wyróżnienie na gali odebrał kierownik projektu prof. dr hab. inż. Jerzy Ejsmont.

Projekt ELANORE realizowany przez konsorcjum, w skład którego wchodzi Politechnika Gdańska, SINTEF (Norwegia) i EKKOM (Polska) otrzymał prestiżową Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Projekt Przyszłości. W uzasadnieniu przyznania nagrody czytamy:

„[...] za ogromny potencjał wdrożeniowy rozwiązania, którego wyniki mogą przełożyć się na inteligentny rozwój gospodarczy w przyszłości. Celem projektu jest sprawdzenie, w jakim stopniu obecny system etykietowania jest skuteczny w zmniejszaniu wpływu ruchu drogowego na środowisko i zaproponowanie lepszych rozwiązań. Autorzy projektu wykazują również aktywne podejście względem promocji i upowszechniania wagi korzyści wynikającej z projektu dla życia społeczno-gospodarczego.”

Wręczenie nagrody odbyło się podczas Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju, która miała miejsce w Uniejowie w dniach 19-20 października 2023. Do nagród nominowano 1000 projektów, z których komisja konkursowa wybrała zwycięskie projekty w kilku kategoriach.

Projekt ELANORE finansowany jest w ramach programu PolNor 2019 z funduszy Norweskich i Polskich poprzez NCBR. Politechnika Gdańska jest liderem konsorcjum. Podczas Forum Inteligentnego Rozwoju członkowie konsorcjum mieli możliwość zaprezentowania wyników projektu podczas 10 minutowego wystąpienia informacyjnego, a następnie podczas trwającego 30 minut Power Speech.

W styczniu 2024 odbędzie się końcowe seminarium poświęcone promocji wyników projektu, na którym obecni będą przedstawiciele czołowych producentów opon oraz organizacji zajmujących się badaniem i oceną opon samochodowych.

178 wyświetleń