Premiera “Wielkiej Księgi Edukacji Online” | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-07

Premiera “Wielkiej Księgi Edukacji Online”

Autorzy książki “The Big Book of Online Education”
 6 listopada ukazała się w sieci publikacja pt. “The Big Book of Online Education” opracowana w ramach projektu E-TECH, prowadzonego przez Politechnikę Gdańską we współpracy z partnerami: Politecnica delle Marche in Ancona z Włoch, Joanneum Gesellschaft MBH in Graz z Austrii oraz ze wsparciem Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego SEA.
Książka pokaz

“The Big Book of Online Education” to unikatowa, bogata w multimedia publikacja napisana przez międzynarodowy zespół autorów — ekspertów w dziedzinie metodyki, nowoczesnej edukacji i e-learningu. Znajdziemy w niej mnóstwo praktycznych porad, inspiracji, narzędzi, scenariuszy użycia oraz przykładów zastosowania innowacyjnych metod dydaktycznych w praktyce akademickiej. Jest to najbogatsza tego typu pozycja na rynku przewodników metodycznych na poziomie szkolnictwa wyższego! Niemal 300 stron użytecznej i pięknie opracowanej treści. Obowiązkowa lektura dla wszystkich nauczycieli i osób, którym zależy na edukacji w najlepszym wydaniu. W publikacji znajdziemy m.in. takie tematy jak: Active learning in practice, Online teaching in STEM, Storytelling, Gamification, Game Based Learning, AI in education, Social media learning, Online assessment, XR technologies, Personalisation i wiele innych.

Pobierz Księgę

Prezentacja książki

Kierownikiem projektu E-TECH jest dr inż. Marek Chodnicki z naszego Wydziału, a kierownikiem merytorycznym mgr Alina Guzik z Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Ponadto w skład zespołu realizacyjnego PG wchodzą: mgr Maciej Zaremba — redaktor,  koordynator (WIMIO), dr hab. inż. Mariusz Deja, prof. uczelni — opiekun projektu (WIMIO), dr Iwona Mokwa-Tarnowska - redaktor, ekspert ds. e-learningu (CJO), mgr Kinga Dytrych — kierownik artystyczny (WZiE).

Z ramienia Politechniki Gdańskiej do powstania publikacji przyczynili się także: dr Anita Dąbrowicz-Tlałka, prof. uczelnidr Anna Dembickadr inż. Karol Flisikowski, prof. uczelni, dr Katarzyna Kubiszewskadr Beata Krawczyk-Bryłkadr inż. Wiktor Sieklickidr Aneta Sobiechowska-Ziegert, prof. uczelnidr inż. Aleksandra Wiśniewskadr hab. inż. Krzysztof Zięba, prof. uczelni, dr Paweł Ziemiański oraz dr Jarosław Ziętarski.

W ramach projektu zrealizowano również certyfikowany kurs e-learningowy na 3 poziomach zaawansowania oraz bank zasobów multimedialnych do wykorzystania przez nauczycieli akademickich z całej Europy.

Strona z rezultatami projektu E-TECH

Projekt E-TECH, or Comprehensive Project for Distance Teaching Skills and Multimedia Resources for Technical Universities in Europe (2020-1-PL01- KA226-HE-096375) był finansowany z funduszy Unii Europejskiej z programu Erasmus+ Strategic Partnership programme.

Wizualizacja książki