WIMiO w porozumieniu z ZSM im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-16

WIMiO w porozumieniu z ZSM im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku

prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn, dr hab. inż. Wojciech Litwin oraz mgr inż. Ryszard Dombrowski na tle ścianki WIMiO
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zawarł porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku. Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie edukacji młodzieży w ZSM.

Porozumienie o współpracy w zakresie podwyższania jakości edukacji uczniów Zespołu Szkół Morskich obejmuje konsultowanie wdrażanych programów nauczania matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz innowacji pedagogicznych, a także umożliwienie uczniom ZSM udziału w zajęciach przygotowanych przez Politechnikę Gdańską oraz rozwijania zainteresowań w ramach uczelnianych kół naukowych. W spotkaniu uczestniczyli:

  • prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn — dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej,
  • dr hab. inż. Wojciech Litwin, prof. PG — dyrektor Instytutu Budowy Okrętów przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej,
  • mgr inż. Ryszard Dombrowski — dyrektor Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku.

W ramach zawartego porozumienia w Laboratorium Maszyn i Systemów Okrętowych naszego Wydziału uczniowie ZSM odbywają w roku szkolnym 2023/2024 praktyczną naukę zawodu w formie zajęć praktycznych, w zawodzie technik mechanik okrętowy.

193 wyświetleń