"Women Can Sea", czyli kobiety w branży morskiej | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-23

"Women Can Sea", czyli kobiety w branży morskiej

Women Can Sea
Wielkimi krokami zbliża się projekt Inkubatora STARTER i Stowarzyszenia Kobiet INSPIRA zatytułowany "Women Can Sea", który ma za zadanie zachęcić kobiety do podjęcia pracy w branży morskiej.

"Women Can Sea" to nowy projekt wspierający przedsiębiorczość i aktywizację kobiet w branży morskiej. Jest to również przestrzeń stworzona dla kobiet związanych z branżą morską, dzięki której będą mogły dzielić się swoją pasją do wykonywanej pracy, wzajemnie się inspirować oraz przekazywać wiedzę i doświadczenie.

Już w najbliższy poniedziałek 27 listopada w godzinach 13.00 - 17.00, w Inkubatorze Starter odbędzie się spotkanie otwierające projekt.

Podczas spotkania będzie okazja do nawiązania nowych znajomości i kontaktów biznesowych jak również inspirująca część prelekcyjna, podczas której o swojej historii morskiej i wyzwaniach związanych z branżą opowiedzą prelegentki:

• Izabela Klonowska-Hincka opowie o roli i miejscu kobiet w dynamicznej gospodarce morskiej,
  • Katarzyna Romantowska-Jaskólska przybliży tematykę techniczną w prelekcji "Inżynierki i techniczki: kobiece perspektywy w świecie technicznym",
  • Marta Forreiter-Weiner opowie o wyzwaniach kobiecych w świecie offshore,
  • Agnieszka Bujwid wystąpi z prelekcją “Statki, morze i kobiety — praca na morzu z kobiecej perspektywy”.

Do udziału zapraszamy: przedstawicielki przedsiębiorstw działających w szeroko pojętej branży morskiej, zarówno na wodzie jak i na lądzie, studentki kierunków morskich, kobiety związane z branżą morską, uczące się, bądź zainteresowane tematyką morską.

Zapisy i więcej informacji:
Women Can Sea — spotkanie otwierające — szkolenia w Gdańsku, 27.11.2023 - Evenea.pl