Naukowcy WIMiO wśród TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-06

Naukowcy WIMiO wśród TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie

Nauka
62 naukowców z Politechniki Gdańskiej znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022, uwzględniającym badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów na świecie. Spośród 62 uczonych 8 z nich pracuje na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Ranking opracował Uniwersytet Stanforda przy współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Zestawienie World’s TOP 2% Scientists powstaje na podstawie dorobku naukowego badaczy, a kryteriami oceny są m.in.  indeks Hirscha, liczba cytowań czy pozycja i rola danego badacza na liście autorów publikacji [więcej o metodologii]. Ranking złożony jest z dwóch list: pierwsza ocenia dorobek naukowy uwzględniający całą karierę naukowca, druga dotyczy wyłącznie ostatniego roku kalendarzowego.

Na obu listach znalazło się łącznie 62 uczonych Politechniki Gdańskiej, z czego 8 uczonych Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – biorąc pod uwagę naukowców z pierwszej listy (całokształt dorobku naukowego) i osoby z drugiej listy (dorobek z ostatniego roku kalendarzowego), których nie uwzględniono na pierwszej liście.

Lista naukowców WIMiO PG w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 (dane za całą karierę)

Nazwiska podane w kolejności alfabetycznej.

1. Prof. dr hab. inż. Marek Krawczuk
  2. Prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz
  3. Dr hab. inż. Jakub Montewka, prof. uczeln
  4. Prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn
  5. Dr hab. inż. Rafał Szłapczyński, prof. uczelni

Lista naukowców WIMiO PG w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022 (dane za ostatni rok)

Nazwiska w kolejności alfabetycznej.

1. Prof. dr hab. inż. Marek Krawczuk
  2. Dr hab. inż. Wojciech Litwin, prof. uczelni