Uroczyste Posiedzenie Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-07

Uroczyste Posiedzenie Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Uroczystość Wydziału
Za nami uroczyste posiedzenie wydziałowej rady. Jak co roku, władze WIMiO wyróżniły najlepszą pracę dyplomową oraz wybraną działalność naukową, a rektor Politechniki Gdańskiej przyznał nagrody I, II oraz III stopnia. Podczas uroczystości nie zabrakło także rozdania dyplomów tegorocznym absolwentom, a emerytowanym w tym roku pracownikom dydaktycznym dziekan uroczyście podziękował.

Tegoroczne Uroczyste Posiedzenie Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa odbyło się 1 grudnia, a transmisję na żywo, tak jak w ubiegłym roku, można było śledzić na fanpage’u WIMiO na Facebooku. Po oficjalnym powitaniu przez dziekana prof. dra hab. inż. Andrzeja Seweryna wszystkich przybyłych na uroczystość gości, wystąpieniu  rektora prof. dra hab. inż. Krzysztofa Wildego, czł. koresp. PAN oraz odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu Politechniki Gdańskiej, wręczono laureatom nagrody rektora, poza tymi, którzy otrzymali nagrody I stopnia. Te osoby uroczyste otrzymanie nagród otrzymują podczas uroczystości uczelnianej. Lista nagrodzonych osób znajduje się poniżej.

Laureaci nagród rektora

Po nagrodach rektora wręczono wyróżnienia dziekana. Te otrzymali:

• dr hab. inż. Rafał Szłapczyński za artykuł roku pt. "Ship weather routing featuring w-MOEA/D and uncertainty handling" w czasopismie Applied Soft Computing,
  • prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz za projekt roku pt. "nCO2PP - Negative CO2 emission gas power plant" typu POLNOR – NCBiR,
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Ejsmont za projekt roku pt. "ELANORE — Improvement of the EU tyre labelling system for noise and rolling resistance” typu POLNOR – NCBiR,
  • Damian Dąbkowski za najlepszą pracę dyplomową roku pt. „Energetyczna analiza modernizacji źródła ciepła w linii termiczno-chemicznej stabilizacji kordów tekstylnych do opon” pod kierunkiem dra hab. inż. Jana Wajsa,
  • Dr inż. Bogdan Ścibiorski za bycie najlepszym opiekunem koła naukowego, działającego przy KN "Mechanik".

Tuż po wyróżnieniach dziekan wręczył odchodzącym w tym roku na zasłużoną emeryturę pracownikom dydaktycznym podziękowania. Następnie przyszedł czas na wręczenie dyplomów tegorocznym absolwentom WIMiO. Nowość w tegorocznej uroczystości wprowadziła Wydziałowa Rada Studentów, której przedstawiciel Adrian Pluto-Prondziński wręczył w imieniu studentów nagrody dla nauczycieli akademickich. I tak docenieni przez studentów zostali:

• mgr inż. Grzegorz Banaszek w kategorii „Najlepsze poczucie humoru”,
  • dr hab. inż. Jan Wajs w kategorii „Najcierpliwszy nauczyciel”,
  • mgr inż. Grzegorz Banaszek w kategorii „Człowiek z pasją”,
  • dr inż. Marzena Banaszek w kategorii  „Złote serce”,
  • dr Stanisław Domachowski w kategorii „Ikona stylu”,
  • dr inż. Wiktor Sieklicki w kategorii „Najlepszy Przyjaciel Studenta”,
  • mgr inż. Anna Janeczek w kategorii „Najlepszy doktorant”,
  • mgr Izabela Fiszer w kategorii „Najlepsza Pani z Dziekanatu”.

Przewodniczący WRS zwrócił uwagę, że sama nominacja w podanych kategoriach jest niezwykle cenna z perspektywy studentów. Dlatego poniżej zamieszczamy pełną listę nominowanych osób w wymienionych kategoriach.

Nominowani w nagrodach WRS

Po wystąpieniach przedstawiciela WRS i przedstawiciela rady przedsiębiorców, tradycyjne przyszedł czas na wykład, który w tym roku poprowadził dr. hab. inż. Jakub Montewka, prof. PG pt. „Metody oceny bezpieczeństwa i ryzyka w transporcie morskim – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?”. Uroczystość została zwieńczona koncertem Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej pod dyrygenturą prof. Mariusza Mroza, który poza przygotowanym na koniec repertuarem zaśpiewał podczas uroczystości także hymn państwowy i hymn Politechniki Gdańskiej.