Kongsberg z warsztatami na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-16

Kongsberg z warsztatami na WIMiO

Kongsberg warsztaty z metrologii
Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa odbyły się pierwsze zajęcia z metrologii, które w ramach podpisanego porozumienia z Politechniką Gdańską, prowadziła firma Kongsberg Maritime. Były to jedne z wielu zajęć, które przedsiębiorstwo w kolejnych miesiącach będzie realizować na naszym wydziale.

15 stycznia firma Kongsberg Maritime poprowadziła dla studentów mechatroniki zajęcia z metrologii i systemów pomiarowych. „W ramach podpisanego porozumienia o współpracy zaczęliśmy realizować cykl współprowadzenia zajęć, gdzie przemysł pokazuje na swoich przykładach, jak ważna jest metrologia, jak konkretne elementy ze sobą współpracują i jakie muszą zachować wymiary” – powiedział pełnomocnik ds. praktyk na WIMiO mgr inż. Jacek Frost.

Ćwiczenia z metrologii to nie jedyne zajęcia, które będą współrealizowane z firmą Kongsberg Maritime. Nasz wydział planuje rozwinąć współpracę także na zajęcia z innych przedmiotów realizowanych w ramach programu studiów, a także zorganizować wraz z przedsiębiorstwem warsztaty z kompetencji miękkich, tak aby studenci mieli możliwość pozyskać wiedzę i  rozwinąć kompetencje, które będą cenne nie tylko podczas stawiania pierwszych kroków w karierze zawodowej ale również niezwykle cenne z perspektywy pracodawcy.