Warsztaty z oprogramowania Cadmatic Hull dla studentów | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-01-24

Warsztaty z oprogramowania Cadmatic Hull dla studentów

Remontowa Marine Design & Consulting
Zakończyły się warsztaty z oprogramowania Cadmatic Hull, dedykowanego do projektowania kadłubów jednostek pływających, w których uczestniczyli studenci i pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Cadmatic jest powszechnie stosowanym narzędziem w branży morskiej do projektowania różnych typów jednostek pływających, począwszy od statków towarowych po jednostki offshore. Cadmatic Hull wspiera proces tworzenia kompleksowej dokumentacji projektowej związaną z kadłubami statków, obejmującej rysunki techniczne, specyfikacje materiałowe i inne niezbędne informacje. To narzędzie stanowi przykład dedykowanego rozwiązania CAD/CAM/CAE, dostosowanego do specyficznych potrzeb branży stoczniowej i morskiej.

W minionym semestrze studenci i pracownicy mieli okazję zapoznać się z oprogramowaniem Cadmatic Hull, służącym inżynierom do projektowania skomplikowanych kształtów kadłubów statków, z uwzględnieniem czynników takich jak hydrodynamika i stateczność. Warsztaty poprowadzili pracownicy jednego z największych biur projektowych w Polsce w branży stoczniowej, z biura projektowego Remontowa Marine Design & Consulting. Przez 10 tygodni przekazywali praktyczną wiedzę z wykorzystania oprogramowania. Biuro projektowe udostępniło licencje edukacyjne, a uczestnicy, korzystając z dostarczonej dokumentacji, mieli za zadanie zamodelować trójwymiarowy obiekt lub jego sekcję.

W trakcie nauki obsługi oprogramowania, uczestnicząca grupa miała okazję zapoznać się z właściwym korzystaniem z dokumentacji stoczniowej. W ciągu 10 tygodni warsztatów wszyscy uczestnicy przepracowali łącznie 60 godzin w oprogramowaniu Cadmatic Hull.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty wystawione przez Remontową Marine Design & Consulting. Taki dokument jest niezwykle cenny podczas poszukiwania pracy w branży okrętowej. Jak stwierdził mgr inż. Jacek Frost, pełnomocnik ds. praktyk na WIMiO „takie certyfikaty znaczą więcej, kiedy wystawiane są przez firmy przemysłowe niż te wydawane przez centra szkoleniowe”.

97 wyświetleń