Dr inż. Marcin Wekwejt laureatem programu Bekker NAWA | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-07

Dr inż. Marcin Wekwejt laureatem programu Bekker NAWA

Laureat dr inż. Marcin Wekwejt
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki naboru w tegorocznej edycji Programu im. Mieczysława Bekkera. Jednym ze stypendystów jest dr inż. Marcin Wekwejt, pracownik naszego Wydziału.

Bekker NAWA jest jednym z flagowych programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, którego celem jest wspieranie mobilności międzynarodowej młodych naukowców. W czasie swoich wyjazdów, trwających od 3 do 24 miesięcy, stypendyści realizują projekty naukowe wspólnie z wybitnymi naukowcami, nawiązują długotrwałe współprace oraz rozwijają swój potencjał naukowy.

Jak poinformowała NAWA, stypendia w ramach tego programu w tym roku otrzymało łącznie 114 naukowców, spośród 401 kandydatów. W ramach otrzymanego finansowania zrealizują oni swoje wyjazdy badawcze w prestiżowych zagranicznych ośrodkach naukowych w ponad 20 krajach.

Dr inż. Marcin Wekwejt, pracownik badawczo-dydaktyczny Zakładu Technologii Biomateriałów (Instytut Technologii Maszyn i Materiałów) w ramach otrzymanego stypendium odbędzie dwuletni staż podoktorski w Laboratoire de biomatériaux et de bioingénierie, CHU de Québec-Université Laval, Kanada. Jego projekt dotyczyć będzie opracowania wielofunkcyjnego systemu implantologicznego, przeznaczonego w szczególności jako kotwica tkankowa. Opiekunem stażu naukowego zostanie jeden z liderów międzynarodowych badań z zakresu implantów medycznych oraz inżynierii biomedycznej prof. Diego Mantovani – kierownik wspomnianej jednostki.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji o wynikach naboru

Fot. Bartosz Bańka