WIMiO laureatem nagrody na Gali Sportu Akademickiego | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-20

WIMiO laureatem nagrody na Gali Sportu Akademickiego

Laureaci tegorocznej Gali oraz władze uczelni
Już po raz dziewiąty, w murach Politechniki Gdańskiej miała miejsce Gala Sportu Akademickiego, podsumowująca osiągnięcia sportowe naszej uczelni. Wydarzenie stanowiło integralną część obchodów 120-lecia istnienia Politechniki Gdańskiej.

Tegoroczna Gala odbyła się 16 lutego w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Na wydarzeniu pojawili się m.in. prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Barbara Wikieł prorektorka ds. studenckich, prof. Dariusz Mikielewicz – prorektor ds. Organizacji i Rozwoju PG, dziekanki i dziekani prof. Małgorzata Gawrycka (WZiE), prof. Joanna Żukowska (WILiŚ), prof. Mirosław Wołoszyn (WEiA), dr inż. arch. Justyna Borucka, prodziekanka ds. rozwoju i internacjonalizacji (WA) oraz prof. Jacek Kropiwnicki prodziekan, ds. rozwoju z naszego wydziału.

Po raz pierwszy podczas tegorocznej Gali zostały wręczone Invictusy, czyli statuetki przyznawane za wybitny osiągnięcia sportowe i naukowe. Warto dodać, co oznacza nazwa statuetki. Otóż słowo „Invictus” tłumaczone jest jako „niepokonany” lub „niezwyciężony” i symbolizuje siłę woli oraz odwagi.

Invictusy wręczone zostały w 6 kategoriach: Wydział Roku, Trener Roku, Drużyna Roku, Sportowiec Roku, Wsparcie Roku oraz Invictus Honorowy.

Laureatem nagrody Wydziału Roku okazał się nasz wydział, za co dziękujemy wszystkim pracownikom, naukowcom, studentom i absolwentom, którzy wspólnie swoją aktywnością w sporcie i nauce wypracowali to wyróżnienie.

Za szczególne osiągnięcia w sporcie akademickim na Politechnice Gdańskiej, wieloletni wkład w reprezentowanie uczelni i równoczesną naukę oraz sukcesy na innym polu rozdane zostały dwa Invictusy Honorowe, a jeden z nich trafił do absolwentki naszego wydziału oraz obecnej naukowczyni na WIMiO, oraz piłkarki ręcznej – dr inż. Magdaleny Kunieckiej, której składamy gratulacje oraz podziękowania za jej dotychczasową działalność sportową i naukową.

Szersza informacja na temat laureatów tegorocznej edycji Gali dostępna jest na stronie Centrum Sportu Akademickiego.

Zwieńczenie Gali stanowił koncert Magdaleny Mazurek, studentki Wydziału Architektury, która wykonała przygotowany repertuar na fortepianie.

Fotografie wykonał Grzegorz Jędrzejewski.