IMPLANTY 2024 - VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-08

IMPLANTY 2024 - VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Implanty 2024 - VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa
W dniach 22-24 maja br. odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa IMPLANTY 2024: Interdyscyplinarność w tworzeniu biomateriałów. Konferencja odbędzie się w Centrum Szkoleniowym Politechniki Gdańskiej "EUREKA" w Sopocie.

Konferencja stworzy wyjątkowe warunki do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów oraz zaznajomienia się z obecnym stanem wiedzy na temat szeroko pojętych biomateriałów. Omówione zostaną liczne prace badawczo-rozwojowe w obszarach ortopedii, kardiochirurgii, inżynierii twarzowo-szczękowej i stomatologicznej, biomechaniki, jak i aparatury medycznej. Sesje wykładowe prowadzone przez wiodących specjalistów z zakresu inżynierii implantologicznej zapewnią możliwość poszerzania swojej wiedzy. Udział w konferencji będzie okazją do przedstawienia swoich najnowszych wyników badań w formie referatów i posterów. Wszystko to stworzy doskonałe forum do dyskusji wśród przedstawicieli nauki, medycyny i przemysłu z całego kraju. Istotnym aspektem tego wydarzenia będzie również wyznaczenie nowych celów i kierunków przyszłych prac badawczo-rozwojowych nad nowoczesnymi implantami.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób związanych z szeroko pojętą implantologią:

• pracowników naukowych,
  • lekarzy-implantologów,
  • producentów implantów i aparatury medycznej,
  • brokerów technologii,
  • studentów kierunków i specjalności biomedycznych.

Tegoroczna edycja Konferencji IMPLANTY organizowana jest przez Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita.

W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą:

• Zakład Technologii Biomateriałów Politechniki Gdańskiej,
  • Zakład Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Katedra Chemii Biomedycznej Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej,
  • Koło Naukowe ‘Materiały w Medycynie’ Politechniki Gdańskiej.

Wszelkie aktualne informacje dotyczące Konferencji, m.in. skład komitetu naukowego, program oraz zasady rejestracji, znajdziecie Państwo na stronie głównej wydarzenia.

Konferencja Implanty