Możliwość finansowania podróży grupowych do Niemiec dla studentów - oferta DAAD | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-22

Możliwość finansowania podróży grupowych do Niemiec dla studentów - oferta DAAD

Niemiecka Służba Wymiany Akademickiej (DAAD)
Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) oferuje unikalną szansę dla studentów: finansowanie studenckich podróży grupowych do Niemiec. To świetna okazja dla studentów, którzy chcą zgłębić tajniki niemieckiego systemu edukacji, poznać niemieckie uczelnie i zanurzyć się w ich atmosferze akademickiej.

Podróż może trwać od 10 do 12 dni, a wziąć w niej udział może od 10 do 15 studentów, wraz z opiekunem akademickim. Aktualnie DAAD oferuje dofinansowanie w wysokości 50 euro na dzień podróży dla każdego uczestnika.

Terminy składania dokumentów na dotacje mają miejsce trzy razy w roku:

• 1 listopada na podróże od 1 marca,
  • 1 lutego na podróże od 1 czerwca,
  • 1 maja na podróże od 1 września — najbliższy termin.

To idealna okazja, ponieważ obecnie DAAD posiada dogodne finansowanie, które umożliwia wsparcie podróży studentów. Zachęcamy do aplikowania. Należy jednak pamiętać, aby podróż miała charakter akademicki, z wizytami na dwóch niemieckich uczelniach.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat aplikacji o dotację, zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne online, planowane na środę, 27.03.2024, o godzinie 18:00. Podczas spotkania zostaną omówione warunki ubiegania się o dotację oraz udzielane będą odpowiedzi na pytania.

Link do spotkania

Poniżej znajduje się również link do dokładnych informacji dotyczących składania wniosku oraz wymaganych dokumentów.