Nowe koło naukowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-20

Nowe koło naukowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Technologiczne naukowe koło "Wiór"
Na terenie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa rodzi się nowa inicjatywa, która ma na celu zgłębianie tajników technologii wytwarzania. Naukowe Koło Technologiczne "Wiór" zrzeszać będzie studentów zainteresowanych różnorodnymi aspektami produkcji, koncentrując się zwłaszcza na technikach skrawania oraz druku 3D.

Celem nowo powstałego Koła jest nie tylko poszerzanie teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim zdobywanie praktycznych umiejętności, które mają bezpośrednie zastosowanie w przemyśle. W ramach swojej działalności planują organizację warsztatów oraz prowadzenie badań, które pozwolą członkom rozwijać się nie tylko poprzez samodzielną pracę, ale również dzięki wymianie doświadczeń między sobą oraz pod okiem ekspertów.

Koło ma również ambicje organizacji wyjazdów na różnorodne konferencje związane z technologiami wytwarzania. Będzie to doskonała okazja dla członków Koła, by poznać najnowsze trendy i innowacje panujące w branży, oraz nawiązać kontakty z profesjonalistami.

Naukowe Koło Technologiczne "Wiór" serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do aktywnego uczestnictwa. To doskonała okazja nie tylko do rozwijania pasji, ale również do zdobycia umiejętności, które będą niezwykle przydatne w przyszłej karierze zawodowej.

Osoby zainteresowane mogą skontaktować się z członkami zarządu Koła:

Dołącz do Naukowego Koła Technologicznego "Wiór", aby wspólnie odkrywać świat technologii wytwarzania!