Tysiące uczniów na targach EDU OFFSHORE WIND | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-15

Tysiące uczniów na targach EDU OFFSHORE WIND

EDU OFFSHORE WIND 2. edycja
5-6 marca odbyła się 2. edycja edukacyjnych targów EDU OFFSHORE WIND. Na targach obecna była Politechnika Gdańska, z której przybyli m.in. reprezentanci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

2. edycja targów EDU OFFSHORE WIND podobnie jak w roku poprzednim odbyła się w hali AmberExpo w Gdańsku. Na tegorocznych targach zaprezentowało się ok. 130 wystawców związanych z zieloną energetyką. W wydarzeniu pojawiło się ok. 7 tysięcy uczniów oraz niemal 2 tysiące studentów.

Wśród tegorocznych wystawców nie zabrakło Politechniki Gdańskiej, którą reprezentował między innymi Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną wydziału oraz zrealizowanymi projektami. Na stoisku PG wystawiony został system OPM Głuptak, o którym opowiadali nasi naukowcy. Na targach aktywnie prezentowali się także członkowie koła naukowego SimLE, którzy pojawili się na targach wraz z projektem SeaSentinel i systemem ASV Rybitwa.

Poza naszym Wydziałem, na targach swoją działalność zaprezentowało również Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej, Wydział Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Natomiast Dział Kształcenia PG przedstawił ofertę edukacyjną, ze szczególnym uwzględnieniem studiów związanych z branżą offshore’ową.