Nauka podczas rejsu - Warsztaty żeglarskie 2024 | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-01

Nauka podczas rejsu - Warsztaty żeglarskie 2024

Warsztaty żeglarskie 2024
Komitet Organizacyjny rejsu studentów Politechniki Gdańskiej ma zaszczyt zaprosić zainteresowanych studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa do udziału w trzeciej edycji imprezy żeglarskiej ”Warsztaty Żeglarskie 2024”.

Rejs jest organizowany przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej na pokładzie jachtu "Gedania" jako wspólne przedsięwzięcie ze Stowarzyszeniem The Sail Training Association – Poland (STAP). Ma on na celu upowszechnianie sportu żeglarskiego oraz edukacją żeglarską studentów.

Rejs odbędzie się w terminie od 11.07.2024 do 22.07.2024 jako udział w regatach żeglarskich z odwiedzaniem portu Turku w Finlandii. Portem zaokrętowania będzie port Tallin (Estonia), zaś wyokrętowania również port Tallin. Uczestnicy rejsu będą zakwaterowani w kubrykach 4-osobowych i stanowić będą załogę wykonującą wszelkie prace związane z funkcjonowaniem jachtu (wachty nawigacyjne, kotwiczne, portowe i bosmańskie oraz prace kuchenne i porządkowe).

Podczas rejsu odbędą się też dyskusje dotyczące m.in. budowy jachtu Gedania, jego ożaglowania, mechaniki olinowania czy systemu GPS. Nie jest wymagane posiadanie stopnia żeglarskiego.

Koszty

Opłata za rejs wynosi 125 zł za dzień x 11 dni = 1375 zł. Opłata za wyżywienie i paliwo to 600 zł od osoby. W rejsie wziąć udział mogą studenci I, II i III stopnia studiów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, którzy w momencie zaokrętowania nie przekroczyli 25 lat (wymóg organizatorów Tall Ships Races) i są czynnymi studentami (wpisanymi na listę studentów). Podobnie jak w poprzedniej edycji, w przypadku mniejszych kosztów za wyżywienie i paliwo, nadpłata zostanie zwrócona każdemu uczestnikowi rejsu. Koszt dojazdu autobusem do portu zaokrętowania (Tallin) i z portu wyokrętowania (Tallin) jest wliczony w opłatę za rejs. Wyjazd autobusu z Gdańska planowany jest na godz. 13.00 dnia 10.07.2024, zaś przyjazd do Gdańska planowany jest na dzień 23.07.2024. Ww. koszty uczestnictwa nie zawierają wydatków związanych z ubezpieczeniem się uczestników rejsu od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zgłoszenia na konferencję prosimy przesyłać drogą mailową na adres:
- artur.karczewski@pg.edu.pl.

W przypadku dużej liczby zgłoszeń kwalifikacja na rejs odbędzie wg następujących kryteriów:
- średnia ocen z dwóch poprzedzających semestrów,
- udokumentowane zainteresowania żeglarskie (udział w rejsach żeglarskich, posiadanie stopnia żeglarskiego itp.).