Za nami 8. edycja TargOiOwiska | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-14

Za nami 8. edycja TargOiOwiska

TargOiOwisko 8. edycja
Już po raz ósmy Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej zorganizowali coroczne spotkanie, przyjmując z otwartymi ramionami studentów, absolwentów oraz uczniów szkół średnich zainteresowanych karierą w branży morskiej.

TarOiOwisko to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy pragną bezpośredniego kontaktu z czołowymi pracodawcami, chcą zapoznać się z bogatą ofertą pracy, staży zawodowych i praktyk studenckich, a także zgłębić wiedzę na temat aktualnych trendów i potrzeb branżowych.

W tegorocznej edycji liczne renomowane firmy postanowiły zaprezentować swoje możliwości oraz otworzyć drzwi dla potencjalnych pracowników. Wśród nich znalazły się:

1. Bota Technik Sp. z o.o. Sp. K.
  2. Crist S.A
  3. Damen Engineering Gdańsk Sp. z o.o.
  4. Deltamarin Sp. z o.o
  5. Expom S.A.
  6. Ferchau Poland Sp. z o.o.
  7. Galeon Sp. z o.o. Sp. K.
  8. Gdańska Stocznia „Remontowa” im. J. Piłsudskiego S.A.
  9. Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o.
  10. Nava Engineering Gdańsk Sp. z o.o.
  11. Nyborg-Mawent S.A.
  12. PGZ Stocznia Wojenna
  13. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.
  14. Polski Rejestr Statków S.A.
  15. Procad S.A.
  16. Remontowa Marine Design & Consulting Sp. z o.o.
  17. Remontowa Shipbuilding S.A.
  18. Salt Ship Design Poland Sp. z o.o.
  19. Warsila Polska Sp. z o.o.

Spotkanie "Kariera zawodowa w branży morskiej" cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać doświadczonych pracowników, absolwentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Ci ostatni opowiedzieli nie tylko o swojej ścieżce edukacyjnej, ale także zaprezentowali obecną pracę w branży oraz perspektywy dalszego rozwoju zawodowego. Firmom udało się przekazać niezwykle cenne informacje o warunkach pracy i oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników.

Dodatkowym atutem wydarzenia była możliwość skorzystania z konsultacji z doradcami zawodowymi oraz doradcami ds. przedsiębiorczości, co z pewnością pomogło wielu uczestnikom w podjęciu decyzji dotyczących przyszłej kariery zawodowej.

Wszystko to sprawiło, że VIII edycja otwartych drzwi Politechniki Gdańskiej okazała się nie tylko doskonałą okazją do znalezienia pracy czy praktyk studenckich, ale także niepowtarzalnym doświadczeniem pogłębiania wiedzy i rozwijania się w branży morskiej.