Damen z ofertą staży na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-11

Damen z ofertą staży na WIMiO

Spotkanie Damenu ze studentami WIMiO
8 kwietnia 2024 roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa odbyło się spotkanie informacyjne z firmą Damen Engineering Gdańsk. Wizyta przedstawicieli Damenu dotyczyła oferty stażowej dla studentów w firmie.

Zorganizowane na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa spotkanie z firmą Damen Engineering Gdańsk dotyczyło przede wszystkim oferty 3-miesięcznych staży dla naszych studentów — omówiono proces rekrutacyjny na staż i jego przebieg. Absolwent naszego Wydziału przybliżył studentom przebieg swojej kariery zawodowej po ukończeniu studiów. Lider w dziedzinie budowy i utrzymania jednostek morskich podczas rozmowy ze studentami opowiedział o swojej działalności, zrealizowanych projektach oraz celach na przyszłość. Firma Damen opowiedziała także o ścieżce kariery inżyniera, jaką może odbyć ich pracownik, zwracając uwagę na różne etapy pracy, zakres zadań, wyzwania oraz benefity. Spotkanie skierowane było w szczególności do studentów 3 roku oceanotechniki oraz studentów studiów II stopnia.

Kim jest Damen?

Firma Damen jest globalnym liderem w dziedzinie budowy statków i morskich rozwiązań. Od momentu założenia w 1927 roku, firma rozwinęła się, oferując szeroką gamę usług obejmujących konstrukcję, budowę i utrzymanie różnorodnych jednostek pływających.

Damen znany jest ze swojej innowacyjności, jakości oraz elastyczności w dostosowywaniu się do różnorodnych potrzeb klientów. Ich portfolio obejmuje statki handlowe, statki pasażerskie, okręty wojskowe, a także specjalistyczne jednostki, takie jak holowniki czy platformy offshore.

Z siedzibą w Holandii, Damen posiada zakłady produkcyjne i biura na całym świecie, co umożliwia im świadczenie usług na światową skalę. Firma jest również zaangażowana w rozwój zrównoważonych technologii morskich, dążąc do minimalizacji wpływu na środowisko naturalne.

Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i globalnej obecności firma Damen jest uznawana za wiarygodnego partnera w branży morskiej, spełniając oczekiwania klientów na całym świecie.