Dopadło Cię coś więcej niż przesilenie wiosenne? Zawnioskuj o zapomogę! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-22

Dopadło Cię coś więcej niż przesilenie wiosenne? Zawnioskuj o zapomogę!

Zapomoga
Studencie! Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujesz wsparcia finansowego — nie zwlekaj i zgłoś się po zapomogę do Komisji Stypendialnej PG.

Zapomoga jest świadczeniem gwarantowanym przez ustawę o szkolnictwie wyższym i jednorazowo możesz otrzymać aż 2500 zł (stawka obowiązująca w roku akademickim 2023/2024).

Nie istnieje ścisły katalog zdarzeń, które uprawniałyby do otrzymania zapomogi. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś starać się o zapomogę, zadaj sobie kilka pytań:

• Czy w Twoim życiu pojawiła się jakaś trudność?
  • Czy zastrzyk dodatkowej gotówki, chociaż w pewnym stopniu pomoże rozwiązać Twoje problemy?
  • Czy musiałeś podjąć kosztowną terapię/leczenie (także psychologiczne lub psychiatryczne), na którą nie posiadasz środków?

Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś TAK, warto aplikować o zapomogę.

Pamiętaj jednak, że samo nic nie przyjdzie – wymagane jest złożenie wniosku!

Zapomogę można otrzymać dwa razy w roku akademickim. Zanim złożysz wniosek, upewnij się, że spełniasz ustawowe warunki.

Szczegółowe informacje dotyczące zapomóg znajdziesz na stronie Komisji Stypendialnej.

Informacja dot. zapomóg

Jeśli przed złożeniem wniosku chcesz przedyskutować swoją sytuację  i porozmawiać z członkiem Komisji, zapraszamy w godzinach dyżurów.

Sprawdź godziny dyżurów