Finał konkursu "The RINA-KORAB Student Naval Architect Award 2024" | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-22

Finał konkursu "The RINA-KORAB Student Naval Architect Award 2024"

The RINA-KORAB
Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu na najlepszą pracę magisterską „The RINA-KORAB Student Naval Architect Award 2024”. Konkurs realizowany jest przez Towarzystwo Okrętowców Polskich KORAB pod patronatem RINA (Royal Institution of Naval Architects).

W ramach finału zaprezentowane zostaną następujące prace magisterskie:

• "Wpływ wybranych zmian projektowych ożaglowania na efektywność wykorzystania napędu wiatrowego na małych statkach handlowych" autorstwa Olgi Rozestwińskiej,
  • "Ocena przydatności wybranych narzędzi bezsiatkowych numerycznej mechaniki płynów w procesie projektowania okrętu" autorstwa Dominika Leśniaka,
  • "Modelowanie, symulacja i optymalizacja parametrów rotorów Flettnera w celu zastosowania w okrętownictwie" autorstwa Marcina Janczewskiego vel Anczewskiego.

Na podstawie przedstawionych prezentacji oraz prac magisterskich, jury wyłoni zwycięzcę konkursu. Finał konkursu odbędzie się 16 maja (czwartek), o godzinie 17.00 w Audytorium nr 8, Centrum Nanotechnologii B, Politechniki Gdańskiej.