Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ełku z wizytą na WIMiO | WIMiO - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-18

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ełku z wizytą na WIMiO

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego
W ostatnią środę Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa gościł uczniów szkoły średniej. Podczas spotkania uczniowie poznali ofertę dydaktyczną naszego Wydziału, a także zobaczyli, jak działa basen modelowy.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa nieustannie angażuje się we współprace zarówno z przemysłem jak i szkolnictwem. W przypadku szkół nasza jednostka często dzieli się posiadaną wiedzą, a także możliwościami technicznymi, jakimi dysponuje. W minioną środę (17.04.) do Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa przybyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z profili budownictwo oraz monter jachtów. Naszych gości powitał prodziekan ds. współpracy dr hab. inż. Mariusz Deja, prof. uczelni.

Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji dr hab. inż. Małgorzaty Śmiałek-Telegi, dr. inż. Krzysztofa Wołoszyka oraz mgr. inż. Pawła Bielskiego. Nasi naukowcy i dydaktycy opowiedzieli gościom o Wydziale, Instytucie Budowy Okrętów, a także o karierze w branży morskiej. Grupa dotarła także do Laboratorium Hydromechaniki, gdzie mgr inż. Hanna Pruszko opowiedziała o możliwościach wykorzystania basenu modelowego oraz prowadzonych badaniach. Spotkanie przy basenie modelowym zostało zwieńczone pokazem prób oporowych modelu statku. W przyszłości planujemy kolejne spotkania ze uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Ełku, z który może wyniknąć regularna współpraca - powiedział organizator wizyty mgr inż. Jacek Frost.